Są takie zdarzenia w życiu, których możemy być na 100% pewni. Do tej grupy możemy zaliczyć fakt pojawienia się pewnych tytułów filmowych w świątecznej ramówce ? Filmy ze Świętami Bożego Narodzenia w tle podkreślają klimat, wprowadzają odpowiednią atmosferę, a w wielu przypadkach łączą też pokolenia. Z pewnością są wśród Was osoby, które nie wyobrażają sobie tych kilku dni bez ulubionych tytułów. Koniecznie podzielcie się swoimi typami. My poniżej przedstawiamy listę filmów, bez których Święta nie będą takie same.

filmy duzy

  1. „Kevin sam w domu”

Film z 1990 roku to świąteczny pewnik. Czy znajdzie się wśród nas osoba, która nigdy nie widziała filmu opowiadającego o przygodach młodego Kevina, który przez pomyłkę podczas świąt zostaje sam w domu? Szczerze w to wątpimy. Co roku powtarza się ta sama historia – wierni fani tytuły zastanawiają się, czy aby na pewno Kevin będzie miał swoje miejsce w świątecznej ramówce.

  1. „To właśnie miłość”

Na świątecznej liście nie może też zabraknąć filmu „To właśnie miłość”. Brytyjski klasyk topi nawet najbardziej zlodowaciałe serca. Historie bohaterów bawią, wzruszają, zmuszają do przemyśleń. Charakterystyczny humor, niepowtarzalny klimat i lubiani aktorzy to tylko niektóre z zalet tytułu z 2003 toku. Jeśli jakimś cudem pominęliście „Love actually”, musicie nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że film będzie gościł w Waszych domach co roku.

  1. „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju”

Jeśli chcecie, aby świąteczny film rozbawił Was do łez, nie będzie lepszego tytułu niż „W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju”. Opowieść o rodzinie Griswold, a w szczególności o Clarku, który pragnie zorganizować święta idealne to wspaniała propozycja na leniwy, grudniowy wieczór dla całej rodziny. Absurdalne sytuacje, przerysowane postaci i morał, który płynie z historii to tylko niektóre z zalet filmu łączącego pokolenia.

  1. „Grinch: Świąt nie będzie”

Film z 2000 roku to świetna propozycja zarówno dla starszych, jak i dla młodszych. Opowieść pełna magii niesie wspaniałe przesłanie i utwierdza wszystkich w przekonaniu, że Święta Bożego Narodzenia powinny opierać się na czymś więcej, niż tylko prezentach i dekoracjach. Polecamy wszystkim członkom rodziny, bez względu na wiek.

  1. „Listy do M”

Na świątecznej liście nie może zabraknąć polskiej produkcji z 2011 roku. Chwytające za serca, rodzinne (i nie tylko) historie podnoszą na duchu, pocieszają, ale też zmuszają do refleksji. Każdy z nas znajdzie w „Listach do M” coś dla siebie. Produkcja doczekała się już dwóch kolejnych części, jednak klimat pierwszej jest nie do pobicia.

Jakie są Wasze typy? Które filmy oglądacie w każde Święta Bożego Narodzenia?