pexels-photo-257910

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Zdecydowana większość z nas spędzi te dni z rodziną. W dzisiejszym artykule zaproponujemy Wam kilka aktywności, które idealnie sprawdzą w tym okresie. Nie będzie jednak mowy o oglądaniu telewizji i jedzeniu. Uwierzcie nam, że znajdzie się wiele innych pomysłów na kreatywne wykorzystanie czasu z najbliższymi ?

  1. Gra w planszówki

Gry planszowe cieszą się ogromną popularnością od kilku lat. Kiedyś kojarzone tylko z najmłodszymi, dziś z powodzeniem wypełniają czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Gry rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywności i logicznego myślenia, a co najważniejsze – łączą pokolenia. Wybór planszówek na rynku jest tak ogromny, że z pewnością znajdziecie pozycję, która sprawdzi się w trakcie zbliżających się świąt.

  • Wsiąść do pociągu – gra, której celem jest budowanie sieci połączeń, dzięki której gracze odbędą fascynującą podróż przez świat.
  • 5 sekund – gra dla całej rodziny, której celem jest odpowiedzenie na wylosowane pytanie w ciągu 5 sekund.
  • Monopoly – klasyczna gra, która pozwala wcielić się we właścicieli nieruchomości na całym świecie.
  1. Wspólne oglądanie zdjęć

Przeglądanie rodzinnych zdjęć czy nagrań to dobra alternatywa dla oglądania tych samych, świątecznych filmów po raz setny. Zamiast wlepiać wzrok w ekran telewizora, usiądźcie razem i po prostu powspominajcie. Każdy ma w zanadrzu historie rodzinne, które wzruszają i bawią do łez. Takie aktywności zacieśniają więzi rodzinne i przypominają o tym, że trzeba mocniej doceniać to, co w życiu najważniejsze ?

  1. Lodowisko albo spacer

Kto powiedział, że w trakcie świąt nie można odejść od stołu? W wielu miastach w Polsce przez całą zimę dostępne są lodowiska na powietrzu. Taka mała wycieczka to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. Nie tylko rozruszacie się po kilku godzinach spędzonych przy stole, to jeszcze zyskacie nowe doświadczenia i przełamiecie monotonię, która wdziera się do naszych domów każdego roku.

  1. Wypad za miasto

Dwa świąteczne dni można także wykorzystać na wycieczkę poza miasto. Skrzyknijcie rodzinę i udajcie się na małe zwiedzanie. Może w Waszej okolicy są miejsca, które zawsze chcieliście zobaczyć? Zabytkowe rynki, pałacyki, zamki, znane parki czy inne miejsca są dostępne cały rok, więc nie będzie logistycznych problemów ? Współcześnie brakuje nam czasu na takie „małe przyjemności”, więc wykorzystajcie ten okres jak najlepiej, a już dziś przejrzyjcie mapę okolicy i zaplanujcie wycieczkę.

  1. Wspólne śpiewanie kolęd/karaoke

Jeśli tematy rozmów będą zbaczały na niebezpieczne tory, zaproponujcie wspólne śpiewanie. Po kieliszku wina może okazać się, że Wasi najbliżsi ukrywają wokalne talenty. Wypożyczcie lub zakupcie sprzęt do karaoke albo po prostu poszukajcie podkładów muzycznych w Internecie. Czas Bożego Narodzenia kojarzy się z kolędami i świątecznymi piosenkami, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać je w pierwszej kolejności. Po takiej rozgrzewce z pewnością każdy sięgnie po swoje ulubione przeboje i zabawie nie będzie końca.