Jak pozostać zimą w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej? Nie jest to łatwe, kiedy dzień jest krótki i jedyne, o czym marzymy, to zapaść w zimowy sen. Niepokojące mogą być doniesienia o smogu, a nawet ostrzeżenia, by nie wychodzić z tego powodu z domu. Z resztą, pewnie wielu z Was i tak większość dnia spędza w pracy. Brakuje czasu, aby o siebie zadbać – mało snu, niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia sprzyjają rozwojowi chorób cywilizacyjnych, a w pierwszej kolejności pogorszeniu nastroju.

asdasdas

Diametralna zmiana trybu życia może się wydawać niewykonalna i przerażać, dlatego warto skorzystać z metody małych kroków. Wielkie zmiany zaczynają się od małych rzeczy, czyż nie? ?

  1. 15 minut ruchu dziennie

Życie w ciągłym biegu, wielogodzinne siedzenie przy komputerze, jazda samochodem, a potem wieczór na kanapie – brzmi znajomo? Wiemy, że czasem trudno wygospodarować czas na jakikolwiek sport, a po pracy często jest się tak zmęczonym, że trening to ostatnie, na co ma się ochotę. Ale! Przejście choćby kilkuset metrów codziennie jest w perspektywie miesiąca zmienia się w kilometry. Zaparkujcie samochód trochę dalej od pracy, wysiądźcie jeden przystanek tramwajowy wcześniej, załóżcie sobie, że codziennie o 12 wychodzicie na 15-minutowy spacer… Te kilka minut wpłynie pozytywnie nie tylko na Wasz organizm, ale też na nastawienie do świata.

  1. Ochrona przed smogiem

No dobrze, ale co w sytuacji, kiedy stan powietrza w Waszym mieście jest tak alarmujący, że spacer może Wam bardziej zaszkodzić? Na rynku dostępne są produkty, które skutecznie ochronią Was przed zanieczyszczonym powietrzem. Niestety zimą jakość powietrza pogarsza się z roku na rok, dlatego z zakupem maski antysmogowej nie należy zwlekać. Z kolei w oczyszczeniu mieszkania z pyłów i kurzu pomogą oczyszczacze powietrza. Wasze płuca Wam za to podziękują.

  1. Zdrowsza dieta

Gorąco zachęcamy do zmniejszenia liczby nadgodzin. Wiemy jednak, że kiedy zbliża się deadline, nie można tak po prostu wyjść i zostawić niedokończony projekt na pastwę losu. Nadgodziny okupujemy często jedzeniem fast-foodów i małą ilością snu. Jeśli zdarzyło się Wam wrócić późno do domu i odkryć, że lodówka świeci pustkami, wiecie, jakie to frustrujące. Dobrym sposobem na zapobieganie takim sytuacjom jest zrobienie zakupów spożywczych online. Wystarczy kilka kliknięć, żeby wybrać wszystko, czego potrzebujecie i zamówić dostawę do domu. Taką usługę oferuje Auchan Direct. Jeśli w dodatku mieszkacie na terenie Warszawy, na zamówienie od 150 zł przysługuje Wam darmowa dostawa z naszym kodem rabatowym. To bardzo dobra opcja dla wszystkich zagonionych, bo zamówienie można złożyć 24 h na dobę, a dostawę zaplanować tak, jak Wam wygonie. Za oszczędnością czasu idą oszczędności finansowe, ponieważ łatwiej kontrolować zawartość koszyka, kwotę do zapłaty i powstrzymać się od dodawaniem zbędnych produktów..

  1. Małe przyjemności

W zdrowym ciele zdrowy duch. Po wprowadzeniu większej ilości ruchu i zdrowszej diety powinniście zauważyć różnicę w sprawności ciała i samopoczuciu. Warto jednak zadbać również o higienę umysłu. Róbcie częściej to, co wprawia Was w dobry nastrój. Nie macie możliwości wyjechać w ciepłe kraje. Skupcie się na tym, co możecie zrobić. Ulubiona muzyka, zabawna komedia, spotkanie w gronie przyjaciół – a co w Was pobudza wytwarzanie endorfin? Co by to nie było, starajcie się wprowadzić to regularnie w Wasze życie i nie dajcie się złapać w pętlę złych myśli.

  1. Dobre towarzystwo

W grupie raźniej. Jeśli nie umiecie się sami zmobilizować do ruchu czy zdrowszej diety, poproście o wsparcie przyjaciółkę, brata lub znajomego z pracy. Może ktoś właśnie czeka na impuls, żeby też zmienić coś w swoim życiu? Razem będzie Wam łatwiej, ale – ważna rzecz, nie szukajcie wymówek, tylko podejdźcie do tego, jak do wyzwania, a każdą małą zmianę traktujcie jak małe zwycięstwo. W końcu ma to Wam poprawiać humor, a nie wpędzać w wyrzuty sumienia. ?

A jakie są Wasze sposoby na zdrowszy tryb życia?