Wiosna to idealna pora roku na zmianę aranżacji mieszkania. Za oknami żegnamy ponury i zimny klimat, a w naszych wnętrzach witamy nowy i odświeżony wystrój. Jak odmienić swoje wnętrze za pomocą kilku prostych kroków? Wystarczą odpowiednie dodatki i kolory, aby Wasze cztery kąty przepełnione zostały wiosenną aurą. Przekonajcie się sami  ?

  1. Wiosenne porządki

Wiosna to okres, w którym często decydujemy się na remont mieszkania. Przemalowujemy ściany, zmieniamy stare meble na nowe i diametralnie odmieniamy wnętrze. Natomiast jeżeli remont nie jest możliwy, czasami wystarczy jedynie zabrać się za dokładne czyszczenie i porządkowanie domu. W wolnej chwili pozbądźcie się starych, zakurzonych dekoracji i zastąpcie je czymś nowym. Umyjcie okna, aby światło słoneczne mogło rozjaśnić Wasze pokoje. Zmieńcie poszewki w poduszkach, a na ścianie powieście nowe zdjęcia i obrazy.

2. Wzorzyście i kwieciście

Trudno sobie wyobrazić wiosnę bez kolorowych kwiatów rosnących w ciepłych promieniach słońca. Wykorzystajcie motywy kwiatowe i roślinne w przeróżnych dekoracjach i dodatkach. Przepełnijcie swoje wnętrze wzorami pełnymi kolorów. Dodatkowo możecie ubarwić mieszkanie za pomocą świeżych kwiatów.

apartment-2094699_1280

3. Jasne kolory

Nie ograniczajcie się jedynie do jednego koloru w wystroju pomieszczenia. Bawcie się barwami, łączcie je ze sobą, tak by tworzyć nowe i oryginalne aranżacje, które zachwycą Was i waszych najbliższych. W wiosennym urządzaniu mieszkania idealnie sprawdzą się kolory pastelowe – jasny błękit, delikatny róż, zieleń oraz żółć.

4. Dużo światła

Prawdziwy wiosenny klimat poczujecie tylko jeżeli w Waszym wnętrzu znajdzie się jak najwięcej naturalnego światła. Pozbądźcie się wielkich, grubych zasłon i zastąpcie je lekkimi, jasnymi tkaninami. Na parapecie umieśćcie kwiaty w wazonach. Jednak nie zapełniajcie tej przestrzeni zbyt wieloma dodatkami. Promienie słońca w mieszkaniu poprawią Wasz nastrój i samopoczucie oraz ocieplą wystrój.

5. Wiosenne dodatki

Ostatnim, ale równie ważnym elementem w wiosennym urządzaniu wnętrza są odpowiednie dekoracje. Wyraziste akcesoria i dodatki, które przystroją Wasze szafki, stoły i ściany także powinny być w jasnych, żywych kolorach. Na sofie umieśćcie kolorowe poduszki, szafki udekorujcie świecznikami i świecami oraz wazonami z kwiatami, a na ścianie powieście plakaty i obrazy. A podczas Waszej wiosennej metamorfozy mieszkania korzystajcie z najlepszych rabatów i promocji dostępnych na naszej stronie alerabat.com.