Każdy z nas chciałby wyglądać pięknie i młodo. Niestety nic nie przychodzi samo, na wszystko trzeba sobie zapracować. Aby efekty naszej ciężkiej pracy były widoczne, nie trzeba wydawać fortuny. Wystarczy zastosować kilka trików, aby zachować młodzieńczy wygląd na dłużej. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka porad i uwaga – nie będzie wśród nich wzmianki o operacjach plastycznych ? Zapraszamy do lektury i przestawiania własnych pomysłów na to, jak młodo i pięknie wyglądać.

  • Regularny tryb życia

I choć nagłówek brzmi dość tajemniczo, nie martwcie się – na pewno bez problemu dacie radę prowadzić regularny tryb życia. Aby uniknąć tak zwanego „starzenia behawioralnego”, które jest spowodowane stresem i pośpiechem, koniecznie zwolnijcie tempo. Brak snu, zbyt duża ilość pracy, nieregularny rytm dobowy negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i oczywiście wygląd. Pojawiają się zmarszczki, cera staje się szara i zmęczona. Ogólnie mówiąc – przybywa nam lat.

Aby zachować młody wygląd, wystarczy zmienić styl życia na bardziej „wolny”. Koniecznie zadbajcie o to, aby się wysypiać, odpowiednio dzielić czas na pracę i odpoczynek. Zachowanie regularnego rytmu dobowego zbawiennie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Pamiętajcie, aby przeznaczać na sen odpowiednią ilość godzin. W nocy organizm i tym samym wszystkie komórki naszego ciała regenerują się, więc nie odbierajcie sobie tych cennych godzin! Jak widać, wszystko jest w Waszych rękach – nie musicie wydać ani złotówki na to, aby wyglądać młodo.

woman-2197947_1920

  • Odpowiednio zbilansowana dieta

Ogromny wpływ na nasz wygląd ma dieta. Nie od dziś wiemy, że wszystko, co dostarczamy naszemu organizmowi, może oddziaływać na nas pozytywnie lub negatywnie. Najważniejsze jest, aby codziennie stosować dietę bogata w składniki odżywcze. Niedopuszczalne jest korzystanie z restauracji typu fast food, spożywanie posiłków obfitujących w cukry i składniki wysoko przetworzone.

Warto zwracać uwagę na to, co dostarczamy naszemu organizmowi. Nie trzeba wydawać fortuny na jedzenie. Wystarczy odpowiednio skomponować potrawy i zadbać o to, aby każdy posiłek był bogaty w składniki odżywcze. Kluczem do sukcesu jest zachowanie umiaru i różnorodności. W diecie nie może zabraknąć warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, niskotłuszczowego nabiału i chudego białka. Ważne, aby wszystko było jak najmniej przetworzone i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Jak widać zdrowa dieta to coś, o co możemy zadbać bez dużych nakładów finansowych. Wystarczy odrobina chęci, aby zmodyfikować codzienne posiłki w taki sposób, aby przyniosły nam wiele korzyści – w tym młody wygląd.

chopping-block-2533587_1920

  • Właściwe kosmetyki pielęgnacyjne

Uwierzcie lub nie, ale na kosmetyki nie trzeba wydawać fortuny. Produkty, dzięki którym zachowacie młody wygląd nie muszą siać spustoszenia w Waszych portfelach. Wystarczy, że przypatrzycie się składnikom i wprowadzicie drobne zmiany w Waszych kosmetyczkach. Skoro i tak codziennie używacie stałego zestawu kosmetyków, warto zadbać o to, aby były to produkty bogate w naturalne i odżywcze składniki.

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o koreańskiej pielęgnacji. Zastanawiacie się, dlaczego Koreanki wyglądają tak młodo? Ich sekretem jest odpowiedni dobór kosmetyków i regularność w ich stosowaniu. Więcej informacji znajdziecie między innymi w książce „Sekrety urody Koreanek”, którą znajdziecie na przykład w sklepie internetowym Empik.

Podsumowując, skomponujcie dla siebie taki zestaw kosmetyków, który będzie dopasowany do potrzeb Waszej skóry i wieku. Stosujcie kosmetyki naturalne, unikajcie toksycznych składników i przede wszystkim wyróbcie sobie urodowe nawyki – regularność w stosowaniu kosmetyków to podstawa. Nie zapomnijcie też o oczyszczaniu skóry – spanie w makijażu to najgorsza zbrodnia dla skóry!

  • Siła makijażu

Myślicie, że potrzeba wielu kosmetyków, aby sprawić, że będziecie wyglądać młodziej niż w rzeczywistości? Niekoniecznie. Makijaż może ukryć wiele mankamentów urody, ale może też skutecznie postarzać. Ostre kolory i zbyt wiele warstw makijażu sprawiają, że zmarszczki i linie mimiczne zostają podkreślone. Zasada jest prosta: minimalistyczny make-up to podstawa młodego wyglądu.

Postawcie na młodzieńczy rumieniec, który uzyskacie dzięki różowi do policzków. Taki zabieg odejmie Wam kilka lat. Zwróćcie uwagę na odpowiedni kolor pudru i podkładu, unikajcie ciemnych kolorów cieni do powiek. Nie zapomnijcie o odpowiednim rozświetleniu twarzy. Dzięki rozświetlaczowi cera stanie się promienna i świeża. Jeśli chodzi o usta, wybierajcie jasne kolory, które odejmują lat. Jak widać, nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy, aby odmłodzić się za pomocą makijażu. Wystarczy odpowiedni dobór kosmetyków i zastosowanie kilku trików.

  • Codzienna dawka ruchu

Każdy z nas wie (lub słyszał), że ruch to zdrowie. Nie zdziwicie się więc, jeśli powiemy, że aby zachować młody wygląd na dłużej, trzeba zapewnić sobie codziennie odpowiednią dawkę ruchu. Ćwiczenia fizyczne mogą zdziałać cuda i bez problemu odjąć kilka lat. Podczas wysiłku wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, dzięki którym będziecie tryskać energią. Młody wygląd gwarantowany! ?

Wystarczy już kilka minut dzienne, aby poczuć się lepiej we własnej skórze. Sprawność fizyczna zawsze idzie w parze z samopoczuciem, a ten ma nierozerwalny związek z wyglądem. Czy uprawianie sportu i ruch wiążą się z dużymi nakładami finansowymi? Oczywiście, że nie. Ćwiczyć można wszędzie i to za darmo. Wyjdźcie na spacer, pobiegajcie w parku, skorzystajcie z osiedlowej siłowni pod chmurką, wykonajcie serię ćwiczeń w domu. Opcji jest bardzo wiele, a z wszystkich możecie skorzystać zupełnie za darmo.

woman-jogger-1678716_1920

Skorzystacie naszych porad? Jakie są Wasze porady na zachowanie młodego wyglądu bez dużych nakładów finansowych?