Dzień Kobiet to dobra okazja, żeby skupić się na własnej kobiecości, pozwolić dojść do głosu naturalnej wrażliwości i niezależnie od pełnionych na co dzień funkcji pobyć choć przez chwilę delikatną kobietką. Dla tych z Was, które lubią co jakiś czas zanurzyć się w świecie wielkich romansów, dobrych ludzi i zaskakujących zwrotów akcji, polecamy jedną z bestsellerowych powieści.

sdasdsass

Chcecie sprawić bliskim Waszemu sercu kobietom radość, która potrwa dłużej niż kilka chwil? Wybierzcie książkę jednej z tych autorek.

  1. Katarzyna Michalak

Jedna z najbardziej poczytnych polskich autorek. Pisarka oddaje w ręce czytelników ciepłe powieści dla kobiet i o kobietach poszukujących miłości, szczęścia i spełnienia. W ostatnim czasie prym wiedzie najnowsza z serii książek pisarki – seria mazurska, ale w jej repertuarze znajdziecie wiele innych pokrzepiających, pełnych niewymuszonego romantyzmu pozycji, których lektura otuli niczym miękki, ciepły kocyk.

  1. Jojo Moyes

Jej powieść „Zanim się pojawiłeś” spotkała się z tak ciepłym przyjęciem czytelników, że w niedługim czasie doczekała się ekranizacji. Kolejne książki są równie dobrym kawałkiem literatury, pełnym romantycznej, chwytającej za serce historii okraszonej nutką poczucia humoru. Lektura, która spodoba się każdej, mniej lub bardziej romantycznej kobiecie.

  1. Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Kolejna polska pisarka na naszej liście. Urzekająca seria Cukiernia Pod Amorem spodoba się paniom w każdym wieku. Szukacie dobrej lektury dla mamy, cioci lub przyjaciółki – te książki będą strzałem w dziesiątkę. Historia kilku pokoleń rodziny Zajezierskich skupiona na losach kobiet tego rodu, osadzona w czasach dzisiejszej mazowieckiej prowincji, w scenerii malowniczych dziewiętnastowiecznych dworków. Autorka dostarcza dobrej rozrywki podanej w smakowitej formie.

  1. Elena Ferrante

Włochy lat 50., bieda, przemoc i zaścianek, a w środku historii dwie małe dziewczynki. Przyjaciółki, które marzą o wyrwaniu się z dzielnicy i dostatnim, dobrym życiu. Elena Ferrante doskonale buduje intrygę, wprowadzając czytelnika w świat brutalny, a jednocześnie pociągający. Powieścią  „Genialna przyjaciółka”  rozpoczyna serię przygód Liny i Eleny, która wciąga coraz bardziej z każdym zdaniem i zostaje pod skórą jeszcze długo po zakończeniu lektury.

  1. Regina Brett

Każdemu czasem przyda się trochę motywacji. Mistrzynią w tej dziedzinie jest amerykańska pisarka, dziennikarka i felietonistka, która w Polsce zdobyła popularność dzięki wydanej w 2010 roku książce „Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile życia”. Pozycja obowiązkowa, jeśli czujecie, że coś w Waszym życiu nie gra, stoicie przed perspektywą zmiany, lub po prostu chcecie chwycić wiatr w żagle i wypłynąć na nieznane wody życia. Warte uwagi są też pozostałe książki motywacyjne autorki, m. in. „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” lub „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia”.

  1. Katarzyna Miller

Człowiek uczy się przez całe życie. A skoro możemy nauczyć się nowych umiejętności zawodowych, obsługi najnowszych zdobyczy techniki, albo nawet zostać mistrzem w zupełnie nowej dziedzinie, czemu nie nauczyć się, jak poprawić swoje relacje z innymi i czerpać więcej radości z życia? Takie lekcje daje w swoich książkach polska psycholożka Katarzyna Miller, zwolenniczka szczerego i szczęśliwego życia. Rozważania na temat związków, relacji z nami samymi oraz z życiowymi partnerami mogą być wyjściem do zmiany na lepsze i dostrzeżenia nowej jakości w codzienności.

A jakie powieści Wy polecacie?