duzeeeee

Zima w pełni. Co prawda w mieście jej nie widać, ale jeśli się wybierzemy na stoki, to lepszych warunków nie moglibyśmy sobie wymarzyć.
Biały, puszysty śnieg, odrobina słońca i lekki przymrozek.  Wyprawa na stok nie jest jednak taka prosta, jak się nam wydaje. Trzeba się bardzo dobrze przygotować na taką podróż oraz aktywność sportową, jakiej będziemy się tam oddawać.

Dziś postaramy się Wam podpowiedzieć, jak należy się przygotować i co należy zabrać na stok.

  1. Kask – jest to jeden z głównych produktów, o których należy pamiętać wybierając się na stok. Głównym i bardzo ważnym zadaniem kasku jest ochrona naszej głowy podczas upadku czy zderzenia z inną osobą lub przeszkodą. Takie kaski znajdziecie np. w sklepie Decathlon. Przy zakupie zwróćcie uwagę na to, by były dopasowane do Waszych głów, miały wywietrzniki oraz posiadały certyfikat CE EN 1077.
  2. Gogle snowbordowe- również są bardzo ważnym elementem naszego ubioru podczas uprawiania śnieżnych sportów, ponieważ chronią nasze oczy przed szkodliwymi promieniami. Pamiętajcie, by Wasze gogle posiadały powłokę anty-fog, filtr UV400, miały dobry kąt widzenia, certyfikat oraz by były dopasowane do kasku. Sklep Martes Sport posiada w swoim asortymencie szeroki wybór gogli.
  3. Kominiarka/komin – ich zadaniem jest dodatkowa izolacja ciepła w zimne dni.
  4. Bielizna termiczna- ma na celu trzymanie oraz ogrzewanie naszego ciała. Taką bieliznę zakłada się pod kurtkę oraz spodnie snowbordowe czy narciarskie.
  5. Kurtka snowordowa/narciarska- ma na celu ogrzewanie nas. Nie polecamy zakupu odzieży wierzchniej w kolorze białym na stok z racji tego, że na tle śnieżnego puchu nie będzie się widocznym. Polecamy zatem odzież w kolorze, który będzie się mocno odróżniał i był widoczny na dużą odległość.
  6. Rękawice-  niezbędny element ochronny naszych dłoni oraz nadgarstków. Rękawice mają za zadanie ochraniać dłonie przed chłodem, a dodatkowo ochraniacze które się w nich znajdują, mają chronić nasze nadgarstki podczas upadków, które się zdarzają nawet i tym najlepszym.
  7. Spodnie snowbordowe/narciarskie- powinny również być w  kolorze, który będzie widoczny na dużą odległość. Ich zadaniem jest ochrona naszego ciała przed zimnem panującym na stoku. Dodatkowe ochraniacze, które się w nich znajdują mają na celu zmniejszenia bólu podczas upadków.
  8. Buty snowbordowe- to element obuwia, który musi być idealnie dopasowany do każdego indywidualnie. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na rozmiar. Po drugie są dwa rodzaje butów – miękkie oraz twarde. Zaleca się zakupić obuwie miękkie dla początkujących, natomiast twarde dla tych już zaawansowanych, którzy czują się pewnie na stoku.

Wybierając się na stok należy na pierwszym miejscu stawiać swoje bezpieczeństwo! Tam niestety można bardzo szybko nabawić się okropnych kontuzji czy urazów, dlatego nie warto oszczędzać przy zakupie odzieży i asortymentu na stok. Korzystając z naszego portalu zaoszczędzicie w sklepie Martes Sport, gdzie znajdziecie kody rabatowe na całe zamówienia,  w sklepie Presto czy w sklepie YesSport.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy i trzymamy kciuki, by ten sezon zimowy skończył się dla Was szczeliwie bez kontuzji, urazów czy złamań!!