Black Friday 2017 zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wielkie święto zakupów przypada na 24 listopada. Jesteście gotowi na zakupowe szaleństwo? Jeśli organizacja nie jest Waszą mocną stroną, nie martwcie się, jeszcze nic straconego. Macie ponad tydzień na przemyślenie listy zakupów i zaplanowanie polowania na niskie ceny w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Jako, że na zakupach i oszczędzaniu znamy się najlepiej, umilimy Wam oczekiwanie na Black Friday naszymi tematycznymi wpisami ? Dziś przedstawimy Wam kilka ciekawostek, o których być może nie słyszeliście.

bf ban

  1. Nazwa „Black Friday”

Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięła się nazwa zakupowego święta, które przypada zawsze na listopadowy piątek po Święcie Dziękczynienia? Znane są dwie teorie. Pierwsza mówi o tym, że określenie nawiązuje do tłumów, które pojawiły się na ulicach w dniu po Święcie Dziękczynienia w Filadelfii w latach 60. Popularniejsza jest jednak druga teoria. Według niej nazwa Black Friday wiąże się z angielskim określeniem „being in the black”, co oznacza „być na plusie” w sklepikarskim żargonie. Nazwa może też nawiązywać do czarnych pisaków, którymi zaznaczano zyski.

  1. Najbardziej zyskowny dzień w roku

Black Friday zajmuje zaszczytne, pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wskaźnik zyskowności w ciągu roku. Przed rokiem 2003 na podium triumfowała ostatnia sobota przed Bożym Narodzeniem. Czarny Piątek przynosi sprzedawcom i nie tylko ogromne zyski. Duże znaczenie ma fakt, że dzień ten przypada miesiąc przed świętami. Świadomi konsumenci korzystają z dużych zniżek i zaopatrują się w prezenty dla najbliższych. Jeśli chodzi o konkretne kwoty, mówi się, że każdego roku kupujący wydają od 50 do 60 miliardów dolarów.

  1. Niebezpieczna gra

W trakcie dużych wyprzedaży zwierzęca natura może dać o sobie znać. Niestety co roku w trakcie Black Friday notuje się przykre incydenty. Dochodzi do przepychanek, stratowań, utarczek słownych, a nawet śmierci! W 2008 zanotowano pierwszy przypadek zgonu. W trakcie strzelaniny pod sklepem w Stanach Zjednoczonych zginęły dwie osoby.

Jeśli chcecie w spokoju, z poziomu Waszej kanapy zrobić świąteczne zakupy, skorzystajcie z ofert sklepów internetowych. Dzięki temu unikniecie przykrych sytuacji i z pewnością nie będziecie musieli wyrywać sobie produktów z rąk ? Zachęcamy do śledzenia naszej dedykowanej podstrony. Znajdziecie tam wszystkie okazje, promocje i kody rabatowe udostępnione z okazji Black Friday.

  1. Wolny weekend

Zakupowe święto, czyli Black Friday narodziło się w Stanach Zjednoczonych i właśnie tam cieszy się największą popularnością. Wielu pracodawców daje swoim pracownikom dodatkowe wolne, a więc przedłuża weekend o piątek po to, aby wszyscy mogli jak najlepiej wykorzystać potencjał tych dni ? Jest to też spowodowane faktem, że zakupy traktowane są przez wiele osób jako przedłużenie czwartkowego celebrowania Święta Dziękczynienia.

  1. Konkurencja dla Black Friday

Poniedziałek po Czarnym Piątku to drugie popularne święto zakupów, czyli Cyber Monday. Początkowo Black Friday miał dotyczyć jedynie sklepów stacjonarnych, a Cyber Poniedziałek został stworzony po to, aby klienci mogli pocieszyć się zakupami online. Współcześnie granice zacierają się, w oba dni, a nawet podczas całego tygodnia można zakupić wymarzone produkty zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie.

Co planujecie kupić podczas tegorocznego Black Friday? Macie już listę zakupów czy chcecie rzucić się na głęboką wodę i działać spontanicznie? Niezależnie od tego, jaką strategię zakupową przyjmujecie, nie zapomnijcie o śledzeniu naszego portalu. Tylko u nas znajdziecie wszystkie zniżki i najbardziej atrakcyjne rabaty przygotowane z okazji Black Friday w jednym miejscu. Do oszczędzania, gotowi, start!