1

 

Nadszedł gorący, studniówkowy okres, w trakcie którego na każdym kroku słyszymy maturzystów rozmawiających o swoich kreacjach na bal. W sklepach stacjonarnych czy internetowych możemy zauważyć dedykowane najważniejszemu balowi w życiu kolekcje ubrań i dodatków. W poprzednich artykułach podpowiadaliśmy Wam, co jest modne w tym sezonie i w co najlepiej się ubrać. Dzisiaj chcemy opowiedzieć Wam o zwyczajach i przesądach związanych ze studniówką oraz podpowiedzieć, jak się przygotować, by ominął Was pech.

CIEKAWOSTKI

Jak sama nazwa wskazuje, studniówka powinna odbyć się mniej więcej 100 dni przed maturą. Impreza ma symbolizować koniec przedegzaminowych zabaw.
Pewnie niejeden z Was zastanawiał się, dlaczego akurat 100 dni.  Wszystko wynika z prostych obliczeń – taki okres powinien w zupełności wystarczyć, aby doskonale się przygotować, to znaczy powtórzyć cały materiał.
Studiówkę otwiera pięknie odtańczony Polonez, który jest jednym z najbardziej znanych tańców balowych. Zaraz po tańcu rozpoczyna się impreza do białego rana.

ZWYCZAJE I PRZESĄDY

  1. Po pierwsze, pamiętajcie, by założyć czerwoną bieliznę, przynoszącą według przesądu szczęście podczas egzaminów maturalnych.  Jeśli założycie tę samą bieliznę na Wasze egzaminy, sukces murowany!
  2. Podwiązka w kolorze czerwony to kolejny element, którego nie może zabraknąć. Dziewczyny! Koniecznie załóżcie ją na Wasze lewe udo.
  3. Panowie! Ostrożnie ze swoimi garniturami podczas dzikich tańców. Założenie tego samego garnituru na egzaminy dojrzałości przynosi duże szczęście.
  4. Zakazane jest ściąganie obuwia i tańczenie boso podczas balu. Dlatego, jeśli nie chcecie by przesąd okazał się prawdziwy, załóżcie wygodne obuwie lub weźcie ze sobą obuwie zmienne.
  5. Drogie Panie, wiemy, że wizyta u fryzjera jest bardzo dobrym sposobem na relaks, który w szczególności przydaje się przed egzaminami. Pamiętajcie jednak, że po Studniówce nie wolno Wam ścinać czy podcinać włosów. To przynosi pecha!!

Drodzy Maturzyści, jak widzicie,  jest kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę. Nie są one dość trudne do zrealizowania i nie wymagają dużego poświęcenia. Warto postąpić według znanego powiedzenia – przezorni zawsze ubezpieczeni. Nasze rady powinny przynieść Wam szczęście w dniu egzaminów dojrzałości.

Mamy nadzieję, że wszyscy czytelnicy zdadzą swoje egzaminy na bardzo wysokim poziomie i dostaną się na wymarzone studia!
Już teraz trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia oraz połamania piór!