d

Okres grudniowy przynosi naszym sercom szczególną chęć pomagania oraz dobroci. Przez niecały miesiąc przygotowujemy się do wielkiego święta Bożego Narodzenia. Biegamy za prezentami dla najbliższych, robimy porządki domowe – jest to czas bardzo emocjonujący, ponieważ nigdy nie wiemy, czy wyrobimy się ze wszystkimi obowiązkami, które na nas spoczęły. Jednakże przez ten natłok dodatkowych obowiązków nie zapomnijmy o potrzebujących.

Pomyślmy o osobach, które nie posiadają własnego mieszkania albo nawet pokoju, których nie stać na zakup produktów, by przygotować nawet skromną wigilię , nie mówiąc już o drobiazgach dla swoich najlepszych. Jest to bardzo smutny temat, ale uważamy że bardzo ważny!!!
Do Świąt pozostało 9 dni. Może jeszcze zachęcimy Was do przyłączenia się do jakiejś akcji charytatywnej, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Dzięki niewielkiemu  wkładowi finansowemu czy rzeczowemu możecie sprawić wielu ludziom radość, szczęście i uśmiech na twarzy w te Święta, które są znakiem pojednania, dobroci i radości. Pamiętajcie o tym, że nawet najmniejszy podarunek sprawi uśmiech u drugiej osoby, nie mówiąc już o wdzięczności. Nie bądźcie obojętni na losy ludzi, którym nie powiodło się za dobrze w życiu. Pomagajcie na tyle, ile możecie.

DOBRO, KTÓRE DAJESZ, ZAWSZE POWRACA!

Jest tyle akcji charytatywnych organizowanych przed Świętami, że aż nie wiadomo co wybrać. Powiemy Wam o kilku z nich.

Szlachetna Paczka – jest jedną z najbardziej popularnych akcji społecznych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten projekt działa przez cały rok, nie tylko w okresie świątecznym. Dlatego jeżeli czujecie potrzebę, żeby komuś pomóc, nie musicie czekać do grudnia. Wejdźcie na stronę internetową i dowiedzcie się szczegółów, co zrobić, by pomóc choć w małym stopniu.

Świąteczna Zbiórka Żywności – za tę akcję charytatywną jest odpowiedzialna Federacja Polskich Banków Żywności wraz z marketami. Praktycznie w każdym z większych supermarketów możemy spotkać się z dużymi koszami na żywność, słodycze i inne produkty dla potrzebujących. Łatwiej się już nie da pomóc, ponieważ i tak jeździmy na zakupy, więc dodatkowo nie musimy nigdzie zawozić paczek. Po prostu robiąc zakupy dla siebie wystarczy zakupić kilka artykułów więcej i zanieść je w odpowiednie miejsce. Tegoroczne hasło przewodnie to „Bądźmy świadkami miłości.”

Kup misia – organizowana przez fundację TVN, Allegro oraz drogerię Rossmann.  Akcja polega na sprzedaży misiów z limitowanej serii za 50 zł. Zyski z akcji przeznaczone będą na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworowej. Misie można kupić w drogeriach Rossman oraz na www.allegro.pl.

Takich akcji charytatywnych jest mnóstwo. Wystarczy się troszkę zainteresować. Pomagajmy ludziom i nie bądźmy obojętni na cudze nieszczęście! Nigdy nie wiadomo co może się nam przytrafić lub naszym najbliższym.
A dobro zawsze powraca, PAMIĘTAJCIE o tym! 🙂