Ostatnio pisaliśmy o tym, jak zdobyć rządowe dofinansowanie do wyprawki szkolnej. Mimo że to dopiero początek wakacji, warto już teraz złożyć wniosek. Unikniecie późniejszej gorączki, pośpiechu i nerwów. Dzisiaj damy Wam parę tipów, jak mądrze skompletować wyprawkę, żeby Waszemu dziecku niczego w szkole nie zabrakło! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy przy okazji nie podpowiedzieli, jak nie przepłacić przy zakupie potrzebnych artykułów.

Kody rabatowy na wyprawkę szkolną

Podręczniki

Podstawa. W końcu podręczniki to najważniejsze kompendia wiedzy dla uczniów na każdym szczeblu edukacji. Z pewnością dostaliście już listę podręczników i zeszytów ćwiczeń potrzebną Waszemu dziecku w następnym roku szkolnym. Jeśli nie, powinna być już dostępna w dziekanacie szkoły, a często nawet na stronie internetowej placówki. Nie zastawiajcie zakupu podręczników na ostatni moment. Im wcześniej je kupicie, tym lepiej. Przede wszystkim macie możliwość wyboru najlepszej ceny. Skorzystajcie z porównywarki cen, aby znaleźć księgarnię online z najlepszymi cenami. Przed złożeniem zamówienia sprawdźcie, czy nie są dostępne kody rabatowe, zniżki albo darmowa dostawa, dzięki którym zaoszczędzicie jeszcze więcej. Wszystkie przydatne kody rabatowe i promocje znajdziecie na stronie naszej akcji Back to School, która na dobre rusza w sierpniu, ale już teraz zbieramy tam dla Was najważniejsze informacje na temat szkolnych produktów. Im bliżej września, tym więcej sklepów będzie oferować rabaty na książki szkolne. Już teraz sprawdźcie ofertę m. in. Empiku, Taniej Książki czy Wydawnictwa PWN, gdzie niskie ceny obowiązują przez cały rok!

Zeszyty, kredki, flamastry

Podobno w szkole przyszłości będzie się używać tabletów, komputerów i interaktywnych tablic. Kto wie, może tak będzie, ale póki co podstawowym narzędziem pracy ucznia jest zeszyt i długopis. I najczęściej kilka flamastrów, zakreślaczy, kolorowych mazaków i kredek. Nowoczesne metody nauczania zakładają, że im więcej różnorodnych bodźców wpływa na naszą pamięć, tym lepiej zapamiętujemy, dlatego warto umożliwić dziecku tworzenie kolorowych, kreatywnych notatek, dzięki którym łatwiej przyswoi sobie wiedzę. Tu również z pomocą przychodzi np. Tania Książka, która maksymalnie ułatwia rodzicom zadanie, zbierając wszystkie niezbędne produkty w kategorie. Większość artykułów kupicie ze zniżką do -30%!

Przybory szkolne

Poza kolorowymi pisakami każdemu uczniowi przydadzą się przybory matematyczne, takie jak cyrkiel, linijka, ekierka, dobry ołówek czy gumka do gumowania. Te przybory są obowiązkowe zwłaszcza w klasach szkoły podstawowej przy nauce geometrii, ale również do rysowania wykresów, tabel i podkreślania ważnych informacji nie tylko na matematyce. Na drugim biegunie znajdą się farby, pastele, kolorowe kredki, blogi rysunkowe i techniczne, czyli wszystko, co posłuży do kreatywnego wyżycia się i poznawania różnych technik malarskich na lekcjach plastyki. Wysokiej jakości produkty dla młodych malarzy znajdziecie w firmowym sklepie Faber Castell – tylko u nas kody rabatowe do 20% na cały asortyment.

Inne akcesoria

Kompletując wyprawkę szkolną nie wolno zapomnieć o tym, że te wszystkie podręczniki, zeszyty i kredki trzeba jakoś ze sobą nosić. Przyda się w tym celu prawidłowo wyprofilowany plecak, możliwie najlżejszy, aby nie dokładać niepotrzebnych kilogramów. Sprawdźcie ofertę Ravelo, gdzie znajdziecie tornistry dla młodszych dzieci z postaciami z ulubionych bajek, a dla starszych wybierzcie coś stylowego na stronie Nike  lub adidas. Dajemy gwarancję, że Wasi nastolatkowie chętnie przygarną taki markowy plecak. Pamiętajcie też o piórniku. Dla młodszych dzieci polecamy piórniki z uchwytami na przybory szkolne, które ułatwią zachowanie porządku, a dodatkowo takie piórniki często można znaleźć z wyposażeniem, dzięki czemu oszczędza się czas i pieniądze. Starszym dzieciom pewnie wystarczą popularne od dłuższego czasu piórniki tuby, które zajmują dużo mniej miejsca i są nieco lżejsze. Co jeszcze? Koniecznie kupcie dziecku worki na obuwie i strój gimnastyczny. W ofercie marek sportowych takie worki kupicie nawet za kilkanaście złotych, a są trwałe i estetyczne, i dziecko chętnie będzie po nie sięgać.

Bonus! Pomoce naukowe

Przed Waszą pociechą matura? Egzamin ósmoklasisty? A może po prostu widzicie, że Wasze dziecko chłonie każdą wiedzę i chcecie je w tym wspierać? Możecie to zrobić kupując już teraz lektury szkolne, repetytoria i zbiory testów, ale też na przykład pomoce w nauce języków obcych, których znajomość w dzisiejszym świecie jest szczególnie przydatna. Warto zapoznać się na przykład z kultowymi już Fiszkami, które na stronie sklepu można kupić w promocji do -30% taniej.

To już wszystkie elementy, które muszą się znaleźć na wyposażeniu dziecka do szkoły. Trochę tego jest, ale pamiętajcie, że to po to, by mogło jak najlepiej wykorzystywać swój potencjał i rozwijać umiejętności.