1

Święta już tuż, tuż! Przygotowania w naszych domach idą pełną parą. Czy to pieczenie pierniczków, lepienie pierogów, czy gotowanie innych pysznych potraw na wieczór wigilijny i pozostałe dwa dni świąteczne. Pewnie już teraz podjadacie podczas gotowania, a kalorie się sumują i przybieracie na wadze dodatkowe kilogramy. A przecież za tydzień bal sylwestrowy, a jeszcze przed nami święta!
Tylko spokojnie, jak zawsze możecie na nas liczyć!

Dzisiaj podpowiemy Wam, jak zrzucić zbędne kilogramy.

Doskonale wiemy, jak ciężko jest się powstrzymać od delektowania się pysznościami przygotowanymi na świąteczne dni. Nie ma na to chyba sposobu, przynajmniej my nie znamy. 🙂 Patrząc na to, że wiele potraw jest przygotowywanych tylko raz w roku, grzechem byłoby ich nie skosztować. Dlatego możecie przymknąć oko na wagę przez te dni świąteczne, ponieważ mamy dla Was rady, jak szybko pozbyć się zbędnych kilogramów po świątecznych rarytasach, a przed balem sylwestrowym!

  1. Pijcie bardzo dużo wody!
  2. Postarajcie się rozbić Wasze posiłki na 5 oraz spożywać je w w miarę regularnie.
  3. Aktywność fizyczna- nie zmuszamy Was do pójścia na siłownię, wystarczy że wykorzystacie wolny czas przez święta na np. wspólny rodzinny spacer.
    Dla zdeterminowanych polecamy jogging, ale oczywiście nie z pełnym żołądkiem!
    A dla Tych zdesperowanych polecamy Tabate. Już tłumaczymy co to jest, a więc: Tabata, czyli czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, który w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Jest ona odpowiednia dla sportowców i dla tych początkujących. Możecie wymyślić sobie sami ćwiczenie, które chcecie wykonywać np. bieg w miejscu, brzuszki, scyzoryki lub skakankę, albo wyszukać w internecie i zainspirować się ćwiczeniami prowadzonymi przez trenerów personalnych. Polega ona na wykonaniu po 20 sekund dwóch ćwiczeń. Między każdym jest 10 sekund odpoczynku. Wykonuje się je jak najszybciej się da. I tak wychodzi osiem serii przez cztery minuty.
  4. Powstrzymajcie się od podjadania słodyczy – posiadają mnóstwo kalorii, których my chcemy się pozbyć.
  5. Nie pijcie napojów gazowanych – nie dość, że posiadają w sobie ogromną ilość kalorii, to również substancje rakotwórcze.

Pamiętajcie jednak by się nie głodzić bo to Wam nic nie da, może Wam natomiast pojawić się efekt jojo czego pewnie bardzo nie chcecie. Po prostu jedzcie mniej.
Dobra dieta + minimalna aktywność fizyczna dadzą rezultat!

Życzymy Wam powodzenia i dajcie znać, czy się udało wskoczyć do sukienki sylwestrowej:)