Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie 300 Plus?

Wnioski o dofinansowanie do wyprawki szkolnej można składać przez Internet od 1 lipca 2018 roku. Świadczenie Dobry Start przysługuje wszystkim uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do ukończenia 20 roku życia, a także uczniom, którzy ukończyli 20 lub 24 lata i w tym samym roku kalendarzowym rozpoczęli nowy rok szkoły. O dofinansowanie do wyprawki szkolnej można ubiegać się raz w roku w okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Program wspierający uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych to najnowszy pomysł premiera Mateusza Morawieckiego. Okres składania wniosków rozpoczął się 1 lipca i potrwa do 30 listopada 2018 roku. Od 1 sierpnia rodzice będą mieli możliwość składania wniosków w formie papierowej w poszczególnych gminach. Wnioski złożone w lipcu oraz sierpniu mają zostać rozważone najszybciej. Wszystkie świadczenia 300 Plus na podręczniki i inne przybory szkolne mają wpłynąć na konta do 30 września 2018 roku.

przybory szkolne, kredki, ołówki, farbki, flamastry

Kto może złożyć wniosek?

  • rodzic
  • opiekun prawny
  • opiekun faktyczny
  • rodzic zastępczy
  • pełnoletnia osoba ucząca się

Jak złożyć wniosek o 300 Plus online?

Aby otrzymać 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną należy odwiedzić rządową platformę „Empatia”. Wypełnienie wniosku jest bardzo proste, na stronie dostępny jest specjalny kreator. Po założeniu konta na platformie wystarczy tylko wprowadzić wszystkie wymagane dane, wysłać wniosek i czekać na potwierdzenie, które dotrze drogą mailową.