Wybór odpowiedniego i oryginalnego prezentu dla nastolatka nie jest prostym zadaniem. Tym bardziej, że jest to okres podczas którego dziecko dojrzewa i szuka nowych wrażeń oraz zainteresowań. Dlatego najlepiej wybrać taki podarunek, który będzie unikalny i w pełni go zadowoli. Jaki kupić prezent nastolatkowi na Dzień Dziecka? Zachęcamy do zapoznania się z 7 propozycjami prezentów zarówno dla dziewczyn i chłopaków ?

  1. Wspólny wyjazd

Często z powodu pracy i szkoły, nie spędzamy zbyt wiele czasu ze swoimi pociechami. Tym bardziej, gdy nastolatek spędza dużo czasu poza domem. Dzień Dziecka jest idealnym momentem, aby wykorzystać tę szansę do wspólnego spędzenia czasu. Wspólny wyjazd na weekend, podczas którego razem pozwiedzacie nieznane Wam dotąd interesujące miejsca, rodzinny piknik z grami i zabawami rodzinnymi, a może wypad do wesołego miasteczka albo zoo? Zaplanujcie ten dzień tak, abyście mogli wreszcie spędzić te chwile razem, porozmawiać i dobrze się bawić.

  1. Elektroniczne gadżety

Co roku najczęściej kupowanymi prezentami dla nastolatków są gadżety elektroniczne. Jest to propozycja popularna, z której każdy młodzieniec się ucieszy. Nowy smartfon, komputer, konsola do gier to tylko kilka przykładów prezentów z tej kategorii. W takich sklepach jak Komputronik, X-KOM, OleOle, Media Expert znajdziecie w promocyjnych cenach wiele propozycji na prezenty na Dzień Dziecka.

  1. Instrument muzyczny

Marzeniem Waszego dziecka jest nauczenie się gry na instrumencie? Zapisanie go na lekcje nauki gry na wybranym instrumencie muzycznym, będzie dla niego okazją do poznania czegoś nowego i rozwoju swoich zainteresowań. A przy okazji przekona się, czy jest to coś co sprawia mu prawdziwą przyjemność.

  1. Zajęcia sportowe

Natomiast jeżeli dziecko bardziej interesuje się sportem, to możecie zafundować mu karnet na siłownie albo zapisać na piłkę nożną, koszykówkę, hokej. Jeżeli odpowiednio dopasujcie tego typu prezent do jego hobby, to bez problemu sprawicie mu wielką radochę.

  1. Kurs

Jeżeli muzyka ani sport nie są w obszarze zainteresowań nastolatka, to nie macie się czym martwić. Obecnie wiele szkół, placówek i domów kultury organizuje różnego typu kursy wakacyjne, podczas których Wasze dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania – gotowanie, malowanie, rysunek, nauka języka, pisanie kreatywne i wiele innych rodzajów zajęć.

  1. Wyjazd wakacyjny

Jeżeli Wasze dziecko nie ma jeszcze żadnych planów na wakacje, to Dzień Dziecka będzie znakomitą okazją, aby nastolatka zaskoczyć i sprezentować mu wyjazd wakacyjny. Może to być wspólny wypad rodzinny za granicę albo też kolonie lub obóz tematyczny.

  1. Bilet na mecz/koncert

Jeżeli Wasze dziecko lubi imprezy plenerowe, to możecie sprawdzić aktualne oferty w Waszym mieści i okolicy na Grouponie. W okresie letnim jest wiele tego typu wydarzeń. Wypytajcie swoje dziecko, czy chciałoby iść z Wami na mecz ulubionej drużyny lub koncert znanego zespołu. Jest to idealna okazja na wspólne spędzenie czasu, podczas którego będziecie się znakomicie bawić.

Szukacie więcej pomysłów? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdziecie inne inspiracje na prezenty na Dzień Dziecka wraz z najlepszymi kodami rabatowymi i zniżkami.