Soczewki kontaktowe to częsta alternatywa dla tradycyjnych okularów. Są o wiele wygodniejsze, nosząc je można uprawiać różne sporty, a co najważniejsze – zapewniają lepsze widzenie. Jeżeli i Ty zdecydowałeś się na zmianę i stawiasz na szkła kontaktowe, sprawdź ofertę sklepu internetowego Szkla.com. W ofercie znajdziesz szeroki asortymentów produktów od najlepszych marek, dopasowane do różnych potrzeb i oczekiwań klientów. Do tego na naszym portalu AleRabat.com, znajdziesz kody rabatowe do sklepu Szkla.com, dzięki którym zaoszczędzisz nawet do 12% na soczewkach i innych dostępnych produktach!

Co: kod rabatowy 8% i 12% na cały asortyment

Gdzie: do sklepu Szkla.com

Do kiedy: do 24 października

Rabat do sklepu szkla.com

Zalety soczewek kontaktowych

Szkła kontaktowe wpływają na komfort, widoczność oraz samopoczucie. Chociaż noszone są głównie w celu korekcji wzoru, soczewki posiadają także funkcje estetyczne. Czujemy się pewniejsi siebie, ponieważ soczewki nie wpływają na nasz wygląd zewnętrzny – ciężko jest dostrzec, czy ktoś nosi soczewki. Poza tym, okulary mogą być utrudnieniem dla ludzi prowadzący aktywny tryb życia i uprawiający na co dzień sporty. W soczewkach nie trzeba się obawiać dyskomfortu i dodatkowo zapewnią lepszą ostrość widzenia i są wygodne w noszeniu. Tak więc jest to z pewnością idealne rozwiązanie dla ludzi aktywnych i ceniących komfort.

W sklepie Szkla.com dostępne są różne rodzaje soczewek, które dzielimy według długości noszenia –mamy soczewki jednodniowe, 2-tygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Jeżeli na początek ciężko jest Ci się zdecydować, jakie soczewki powinien kupić, to na Szkla.com znajdziesz także zestawy startowe. Są to opakowania zawierające niewielką ilość sztuk soczewek, tak by móc je wypróbować i sprawdzić czy wybrana soczewka jest odpowiednia dla nas.

Jak już wspominaliśmy szkła kontaktowe mają na celu polepszyć widzenie, to także na rynku można spotkać się z soczewkami kolorowymi, po założeniu których barwa oka się zmieni. Taka soczewka nadaje jedynie walor kosmetyczny, ale może sprawdzić się jako część do przebrania m.in. na imprezę Halloweenową.

Pielęgnacja soczewek

Pielęgnacja soczewek to proces, który powinien odbywać się bardzo starannie i dokładnie. Jeżeli decydujemy się na soczewki jednodniowe, to jak sama nazwa wskazuje – codziennie zmieniamy na nowe soczewki. Natomiast w przypadku innego rodzaju szkieł kontaktowych, należy pamiętać, aby każdego dnia dokładnie je czyścić i zdezynfekować za pomocą specjalnego płynu. Sposób i miejsce przechowywania soczewek jest równie ważny – odpowiednie opakowania można znaleźć w ofercie Szkla.com wraz z płynami pielęgnacyjnymi. Soczewki należy utrzymywać w czystości, aby nie wdała się żadna infekcja do oka.

Oprócz soczewek kontaktowych od popularnych producentów, Szkla.com oferują także okulary przeciwsłoneczne takich marek jak Ray-Ban, Woodys Barcelona czy Moretti. Ceny rozpoczynają się już od 99,99 zł! Sprawdźcie nasze kody rabatowe do Szkla.com i kupujcie taniej!