Majówka to idealny czas na wypoczynek i dłuższy wyjazd rodzinnych, tym bardziej że w tym roku możemy cieszyć się nawet 9-dniową majówką. Już teraz warto pomyśleć nad tym, gdzie warto się wybrać na długi weekend majowy. Będzie to pobyt w polskich górach, czy jednak daleka podróż za granicę?  Sprawdźcie najciekawsze propozycje na spędzenie majówki 2019.

Majówka - oferty

Gdzie się wybrać na majówkę 2019?

Jak co roku biura podróży kuszą wieloma ofertami na ciekawy pobyt majówkowy, dzięki czemu jest w czym wybierać. Można znaleźć specjalne oferty dla całej rodziny, dla par jak i dla tych lubiących podróżować samotnie. Według analizy przeprowadzonej przez KAYAK z roku 2018, Polacy najchętniej spędzają majówkę w Warszawie. Kolejnymi miastami chętnie odwiedzanymi to Zakopane oraz miasta nadmorskie – Gdańsk oraz Sopot. Jeżeli chodzi o zagraniczne wyjazdy, to najczęściej wybieramy większe miasta europejskie, takie jak Rzym, Barcelona, Lizbona oraz Londyn. Zdecydowanie rzadziej wybieramy się poza nasz kontynent. Jeżeli już jednak decydujemy się na dalszą podróż, to popularnym miejscami są Bangkok oraz Nowy Jork.

Można zauważyć, że bardzo chętnie spędzamy weekend majówkowy poza domem. Jest to dla wielu pierwsza okazja w roku to dłuższego wypoczynku, dlatego też jest tak ważne, aby wybrać odpowiednie miejsce. Jeżeli chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszych ofert, to najlepiej wcześniej wziąć się za poszukiwania miejsca. Tym sposobem mamy większą szansę na zarezerwowanie pobytu w naprawdę okazyjnej cenie. My przyjrzeliśmy się aktualnym promocją majówkowym i wybraliśmy miejsca, w których znajdziecie te najciekawsze 😉

Najciekawsze oferty na długi weekend majowy w Polsce i za granicą

Pierwszym serwisem, któremu warto się przyjrzeć to Groupon. Oferuje on bardzo wiele atrakcyjnych ofert na pobyt majówkowy i to w naprawdę okazyjnych cenach. W zakładce Travel znajdziesz propozycje pobytu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeżeli planujesz wybrać się w polskie góry, to możesz znaleźć apartament już od 89 zł w pięknej, górskiej okolicy.  Polecamy ten portal osobom, które jeszcze za bardzo nie są zdecydowane, gdzie się wybrać na majówkę. Na Grouponie możecie odnaleźć różne kategorie wycieczek – rodzinne, w SPA, nad wodą, aktywnie lub na łonie natury. Jest w czym wybierać, więc z pewnością każdy znajdzie tam ciekawy sposób na spędzenie majówki 2019. Często także można trafić na kod rabatowy, dzięki któremu wybrana oferta będzie tańsza nawet o 20%. Śledźcie nasz portal AleRabat.com, aby być na bieżąco z kodami rabatowymi właśnie między innymi do Groupona.

Natomiast jeżeli chcielibyśmy podczas weekendu majowego spędzić na zwiedzaniu większego miasta, to możemy śmiało polecić podróż autobusem FlixBus. Ceny biletów zaczynają się już od 5 zł. A im wcześniej zarezerwujecie bilety, to macie szansę zaoszczędzić nawet do 70%.  Flixbusem możecie dojechać zarówno do większych polskich miast, takich jak Warszawa, Wrocław, Toruń oraz do pięknych stolic europejskich – Wiednia, Pragi czy Budapesztu.

promocje na majówkę

Jeżeli planujecie dalsze podróże, to warto zajrzeć do Travelist, gdzie co tydzień znajdziecie nowe oferty na atrakcyjne wycieczki na majówkę. Zniżki tam sięgają nawet do 70%, a wybór miejsc, do których możecie podróżować jest naprawdę dużo. Do wyboru macie Chorwację już od 99 zł/noc, Węgry od 99 zł/noc czy Albanię od 108 zł/noc.

Dla osób, które wolą organizować wycieczkę za granicę na własną rękę, możemy polecić linie lotnicze LOT. A kiedy najlepiej szukać tam ciekawych ofert? Co tydzień LOT ma specjalną promocję, tzw. Szaloną Środę, gdzie możecie kupić bilety w naprawdę mocno obniżonych cenach już od 279 zł w obie strony. A do wyboru macie wiele ciekawych kierunków – Nowy Jork, Pekin, Tokio i więcej!

To tylko kilka naszych propozycji, na to gdzie możecie znaleźć ciekawe ofert na długi weekend majowy. Po więcej promocji i kodów rabatowych z kategorii Turystyka i podróże warto zajrzeć na https://alerabat.com/kategorie/turystyka-i-podroze. I przy okazji już możecie przyjrzeć się ofertom na wakacje 😉 Udanej majówki!