Wróc do Alerabat ››

Miesiąc Air Max! Sportowy strój dla biegacza

Wyższe temperatury i słońce za oknem zachęcają nas do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Chętniej wychodzimy na zewnątrz i mamy więcej energii do wykorzystania. Bieganie należy do najpopularniejszych wiosennych sportów. Jednak aby aktywność ta przyniosła nam dostatecznie dużo radości, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Odzież sportowa do biegania powinna być dopasowana do panujących warunków atmosferycznych, jak i poziomu naszego zaawansowania w tym sporcie.

Obuwie sportowe

Najważniejszym elementem w stroju do biegania są buty. Przy ich zakupie powinno się zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na materiał i jakość obuwia. Obecnie trwa miesiąc Air Maxa, podczas którego możecie zakupić najlepsze buty sportowe marki Nike w okazyjnych cenach. Szeroki wybór produktów w ofercie sklepu, umożliwia Wam wybór najlepiej dopasowanego obuwia sportowego. To co należy docenić w butach Air Max, to łatwość dopasowania do każdej stopy, łatwa amortyzacja oraz wygoda. Tylko odpowiednie buty sportowe zapewnią pełny komfort w bieganiu.

SP18_NSW_NikeAir_AM270_3.2_Mens_Product_Story_Telling_Horizontal

Koszulka

Podczas biegania chcemy czuć się luźno i świeżo jak najdłużej. W tym wypadku kluczową rolę odgrywa koszulka. Unikajcie biegania w koszulach bawełnianych, gdyż jest to materiał, który nie chłonie potu. Jest to nie tylko niezdrowe dla naszej skóry, ale także szybko można poczuć dyskomfort podczas uprawiania sportu. Najlepiej postawić na koszulkę z krótkim rękawem i z materiału termoaktywnego, która będzie przylegać do ciała. W chłodniejsze dni przyda Wam się lekka bluza z długim rękawem, która odprowadza wilgoć.

Spodnie

Niezależnie od tego czy to zdecydujecie się na spodnie, czy też legginsy, tak samo jak w przypadku butów i koszulki, zwróćcie uwagę na materiał ubioru. Spodnie do biegania powinny być luźne, ale dopasowane do sylwetki biegacza. Podczas wiosny często występują chłodne dni, dlatego najlepiej jest zdecydować się na kupno spodni długich lub rybaczek (długość 3/4). Praktycznym elementem w spodniach do biegania jest kieszonka, w której można schować klucze czy też dokumenty. Innym istotnym elementem jest przyszyty materiał odblaskowy, który zwiększa widoczność biegacza.

Skarpety

Ostatnią częścią garderoby biegacza, ale równie ważną co reszta, są skarpety.  I tutaj zwróćcie uwagę na to, by dawały one komfort i stabilność podczas biegania. Źle dobrane skarpety mogą ześlizgiwać się ze stopy, co może spowodować przetarcia i wywołać uczucie niewygody.

Pamiętajcie więc, że przy wyborze ubioru do biegania trzeba zwracać uwagę na wiele elementów. Liczy się to, by sport był przede wszystkim przyjemny i przynosił Wam radość oraz satysfakcję z osiągniętych kilometrów. Polecamy ofertę marki Nike, w której znajdziecie produkty dla biegaczy i nie tylko!

Podziel się swoją opinią