Wróc do Alerabat ››

Najlepsza prostownica do włosów – zobacz nasz ranking

Idealna prostownica jest trwała i chroni włosy przed uszkodzeniem. Warto więc poświęcić trochę czasu, by wybrać odpowiedni model. Potraktujmy ją jako inwestycję, a nie jednorazowy przedmiot, który trzeba wymieniać co kilka miesięcy. Właściwe urządzenie szybko stylizuje włosy, jednocześnie ich nie łamiąc i nie uszkadzając. Dzisiaj razem z Magdą, pracownikiem największego sklepu fryzjerskiego w Polsce www.fryzomania.pl dowiemy się, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszą prostownice dla naszych włosów. Dodatkowo będziemy mieli dla Was na koniec rabat do 15% na profesjonalne prostownice. Zaczynamy!

Wybierz odpowiedni kształt

Być może wydaje Ci się, że prostownica ma być po prostu płaska. Jednak jej krawędzie wpływają na wszechstronność. Jeśli płytki i zewnętrzne krawędzie są lekko zaokrąglone, urządzenie może łatwo zmienić się z prostownicy w lokówkę. Z kolei ostre krawędzie są mniej elastyczne, ale ładniej wygładzają włosy.

Wybierz właściwe płytki

Im szersze płytki, tym szybciej będziesz mogła wygładzić pasma. Oczywiście, jeśli często podróżujesz i planujesz brać ze sobą prostownicę, wybierz taką z węższymi płytkami. Wówczas bez problemu zmieści się w torbie lub walizce. Zdecyduj się na nią również wtedy, gdy masz cienkie włosy. Szersze płytki mogą je uszkadzać.

Zwróć też uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są płytki. Prostownice tytanowe szybko się nagrzewają i do wyższych temperatur. Są droższe. Dobrze sprawdzą się w przypadku bardzo kręconych, szorstkich włosów.

Urządzenia ceramiczne łączą elegancję z funkcjonalnością. Oferują równomierne ciepło. Są uniwersalne. Jednak niektóre prostownice są tylko pokryte warstwą ceramiczną. Z biegiem czasu ściera się. Wtedy urządzenie nagrzewa się nierównomiernie lub w ogóle przestaje działać.

Płytki turmalinu świetnie nadają się do włosów zniszczonych. Niekiedy nazywane są “płytkami jonowymi”. Wytwarzają więcej jonów ujemnych niż dodatnich, co zmniejsza puszenie i uszczelnia trzon włosów.

Pomyśl o temperaturze

Wysoka temperatura oznacza szybsze, bardziej efektywne prostowanie. Jednak nie do wszystkich rodzajów włosów, trzeba użyć najgorętszych prostownic. Zobacz, czy dany model oferuje możliwość regulacji temperatury. Wtedy nie musisz się bać, że zniszczysz włosy.

Test prostownic

BaByliss Pro 10653 Elipsis 3000

Pierwsze miejsce zajmuje BaByliss PRO 10653 Elipsis 3000. Jest łatwa w użyciu. Możesz nią prostować lub kręcić włosy. Pozwala również zrobić przepiękne fale. Ma ceramiczne, ruchome płytki, które perfekcyjnie dopasują się do włosów i odpowiednio je usztywnią. Bardzo szybko się nagrzewa.

Wyposażona jest w wyświetlacz LED, system blokowania i obrotowy kabel. Ma system jonizacji. Wykorzystano tu nowoczesną technologię EP Technology 5.0. Dzięki temu urządzenie nie szarpie i nie ciągnie włosów.

W zestawie znajduje się również żaroodporna mata silikonowa i osłony na palce. Prezentowana prostownica oferuje 5 pozycji regulacji temperatury: 150° C, 170° C, 190°C, 210°C , a nawet 230° C.

Fox Samba 6644

Szybko, skutecznie i bezpiecznie wyprostuje włosy. Fox Samba 6644 ma ruchome, pływające płytki z ceramiczno-turmalinową warstwą. Fox Samba sprawdzi się doskonale zarówno podczas prostowania, jak i kręcenia włosów. Generuje jony dodatnie. Dzięki temu chroni włosy przed puszeniem. Równocześnie ich nie przesusza.

Wyposażona jest też w funkcję podczerwieni. Pozwala równomiernie rozprowadzać ciepło na włosach. Jednocześnie chroni je przed zniszczeniem w trakcie termostylizacji. Warto też wspomnieć, że podczerwień regeneruje i odmładza pasma włosów.

BaByliss Pro BAB2091EPE 345

Zastosowano tutaj nowoczesną technologię EP Technology 5.0. Prostownica BaByliss Pro Straightener BAB2091EPE 345 nagrzewa się już w 12 sekund, maksymalnie do 230 °C. Jest lekka i praktyczna. Pozwala regulować temperaturę 150-230°C.

 Ma kabel obrotowy. Wyposażona jest w wyświetlacz LCD. Ponadto wyróżnia się technologią ceramiczną-tytanową. W ten sposób jest wytrzymała, a jednocześnie błyskawicznie się nagrzewa. Wspaniale wygładza włosy.

Fox Jazz 3613

To tytanowa prostownica. Pozwala na regulację temperatury. Maksymalnie może nagrzać się do 220°C. Ma obrotowy kabel. Dzięki temu jest wygodna w użyciu. W przypadku Fox Jazz 3613, warto zwrócić szczególną uwagę na ruchome, tytanowo-lustrzane płytki. Dzięki nim możesz się cieszyć gładkimi i lśniącymi włosami. Płytki są na tyle elastyczne i wibrujące, że można je również wykorzystać do robienia loków.

Prostownica wyłącza się sama po 50 minutach. Wyróżnia się też atrakcyjną ceną. Świetnie sprawdzi się w codziennej stylizacji.

Wahl Cutek Advanced 4676

Nie niszczy włosów. Wyposażona jest w system jonizacji. Ma ceramiczne, ruchome płytki i kabel obrotowy. Dzięki zaokrąglonym krawędziom można nią tylko prostować, ale również kręcić włosy. Wyłącza się automatycznie.

Wybór prostownicy nie jest łatwy. Jak widać jest kilka elementów, na które trzeba zwracać uwagę aby prostownica spełaniała nasze oczekiwania. Powyższe zestawienie to w pełni profesjonalne prostownice, które możesz znaleźć u swoje fryzjera. Już teraz możesz mieć je z rabatem do 15% oto kod: ALERABAT – mamy nadzieje, że wybierzesz coś ciekawego dla Siebie!