Sezon wyjazdów na wakacje 2018 oficjalnie rozpoczęty. Wiele osób woli planować wczasy wcześniej i ma już zarezerwowany swój pobyt od kilku miesięcy. Są też tacy, którzy jednak wolą skorzystać z ofert last minut czy też planują wakacje po sezonie. Jakie kierunki na lato są najczęściej wybierane przez Polaków? Poznajcie naszą top piątkę krajów odwiedzanych podczas wakacji. A jeżeli jeszcze nie macie planów na wakacje 2018 sprawdźcie wszystkie aktualne promocje i zniżki na AleRabat.com.

Grecja – tanie wakacje 2018 z pięknymi widokami

Grecja co roku jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez Polaków. Co takiego nas do tego kraju tak przyciąga? Powodów jest wiele. Z pewnością można do nich zaliczyć piękne widoki i budowle, ciepły klimat, kultura grecka i znakomite jedzenie. W biurach podróży zawsze możemy zawsze znaleźć liczne oferty wakacyjne do Grecji, dzięki czemu możemy wybrać odpowiednie miejsce w okazyjnej cenie. Najczęściej lubimy spędzać wakacje na greckich wyspach – Krecie, Rodos, Zakynthos, Korfu. Każda z nich równie piękna i idealna na wypoczynek wakacyjny.  A teraz możecie zarezerwować niezapomniane wakacje w Grecji do 50% taniej na travelplanet.pl. Sprawdźcie aktualną ofertę na naszym portalu!

Bułgaria – słoneczne wczasy z rodziną

Kolejnym krajem na podium wakacyjnych miejsc jest Bułgaria. Piękne plaże, przejrzysta woda czy też niesamowite zabytki to tylko niektóre zalety. W takim miejscu każdy spędzi wymarzone wakacje. Kurorty w Słonecznym Brzegu oraz w Złotych Piaskach są najpopularniejszymi celami turystycznymi. Wysokiej jakości hotele, które oferują wiele atrakcji oraz bliski dostęp do plaży z pewnością jest bardzo wielkim atutem wczasów w tym miejscu.

Hiszpania – wakacje jak ze snu

Hiszpania to kraj, do którego chociaż raz w życiu trzeba się wybrać i dlatego też jest idealnym celem na wczasy. Należące do Hiszpanii wyspy cieszą się wielką popularnością wśród Polaków i co roku bardzo chętnie się tam wybieramy.  Majorka, Kanary, Costa Brava to wyspy z pięknymi plażami, wieloma atrakcjami i zapierającymi dech w piersiach widokami. A może chcielibyście spędzić wakacje na Gran Canaria? Sprawdźcie ofertę TUI, gdzie ceny na wakacje all inclusive rozpoczynają się już od 2299 zł.

Włochy – lato z pięknymi zabytkami

Wspaniała architektura, piaszczyste plaże, pyszna kuchnia, słynne kurorty, gościnność mieszkańców – nic dziwnego, że i Włochy znalazły się w czołówce najpopularniejszych celów na wakacje. Słoneczna Italia oferuje wiele turystycznych atrakcji, z których szkoda nie skorzystać. Włochy to piękne zabytkowe miasta, które koniecznie trzeba zwiedzić. Toskania, Rzym, Wenecja to miasta cenione przez turystów i w których każdy spędzić wyjątkowy czas. Nie trzeba planować wcześniej podróży, aby skorzystać z uroków tych miast. Sprawdźcie wielką wyprzedaży airBaltic i już teraz zarezerwujcie lot do Włoch.

Chorwacja – wakacyjny raj na ziemi

Naszą top piątkę zamyka równie piękny kraj. W Chorwacji nie trudno o ciepłą, słoneczną pogodę, a liczne nadmorskie kurorty zapewnią rozrywkę każdemu członkowi rodziny. Jest to idealne miejsca dla osób, które chcą spędzić swoje wczasy w miejscu z malowniczym krajobrazem, przyjaznymi ludźmi oraz przepysznym jedzeniem. Czego chcieć więcej?

Oprócz wyżej wymienionych krajów, Polacy także często jako swój cel wakacyjny wybierają Turcję, Egipt, Albanię, Cypr oraz Portugalię. A wy gdzie wybieracie się na wakacje w tym roku? 🙂