Wraz ze świętami wielkanocnymi witamy także wiosnę za naszymi oknami. Z tego też powodu zaczynamy dekorować swoje mieszkania w przeróżne ozdoby wielkanocne, które dodają świeżości i wyrazistości naszemu wnętrzu. Poniżej znajdziecie najciekawsze pomysły na dekoracje wielkanocne,  które wprowadzą do każdego mieszkania świąteczno-wiosenny klimat.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty!

Jeżeli chcecie dodać swojemu wnętrzu naturalnego charakteru, ozdóbcie je świeżymi i kolorowymi kwiatami. Stwórzcie samodzielnie bukiet z kwiatów ciętych, które mogą przyozdobić zarówno stół wielkanocny, jak i parapet. Wśród najpopularniejszych kwiatów wiosennych znaleźć można tulipany, żonkile czy też białe lilie. Innym rozwiązaniem mogą być kwiaty cebulkowe, m.in. krokusy, szafirki, narcyzy. Dzięki różnorodności kolorów i wyglądu wymienionych roślin, możecie wybrać takie, które będą współgrały z resztą dekoracji wielkanocnych.

easter-321435_1280

Wianki wielkanocne

Kolejną popularną świąteczną dekoracją są wianki wielkanocne. Przyozdobić one mogą Wasze okna, ściany, jak i drzwi. Stroiki wielkanocne możecie zrobić samodzielnie lub też znaleźć w świątecznych ofertach sklepów.  Natomiast na stole koniecznie powinien znaleźć się stroik wielkanocny przyozdobiony różnymi dodatkami i roślinami.

Świąteczne jajka w różnej formie

Oczywiście trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez pisanek. Oprócz tradycyjnego ozdabiania jajek świątecznych – czyli malowania je w różne wzory – możecie sprawdzić się w bardziej kreatywnych zadaniach. Przyklejcie papierowe dekoracje, kolorowe sznurki lub pododawajcie tkaniny do Waszych pisanek. Za pomocą różnych technik plastycznych możecie stworzyć coś zupełnie nowego. Swoje prace możecie później powiesić na gałązkach lub też umieścić w koszyczkach wielkanocnych.

easter-3113995_1280

Figurki porcelanowe

Jeżeli jednak wolicie wystroić swoje wnętrza dekoracjami zakupionymi w sklepie, wiele modnych ozdób znajdziecie w ofercie sklepu home&you. Od porcelanowych zajączków, baranków czy kurczaków do całych gotowych zestawów dekoracyjnych. Przy zakupie ozdób wielkanocnych, najlepiej jest wybrać takie, które będą pasowały do stylu Waszego wnętrza. Wybierzcie barwy, które kojarzone są z naturą i wiosną – turkus, jasny róż, błękit, cytrynową zieleń czy lawendę. Odpowiednio połączone ze sobą barwy, stworzą przyjemny i naturalny wygląd wnętrza. Warto pamiętać także o odpowiednich wzorach. Na tę okazję sprawdzą się zarówno motywy świąteczne, jak i wiosenne (np. wzory kwiatowe na obrusach). Wiele takich ozdób znajdziecie w Ravelo lub Empiku.

A jakie dekoracje wielkanocne zdobią Wasze cztery kąty?