Wielkanocna gorączka zakupów już rozpoczęta, w tym oczywiście także intensywne poszukiwanie świątecznych prezentów. Zakup idealnego prezentu dla swoich bliskich i przyjaciół nie jest tak prostym i oczywistym zadaniem. Jednak to dzieci należą do grupy, którą najtrudniej jest zadowolić. Jak wiadomo przy wyborze prezentu dla dziecka kierujemy się wieloma czynnikami, m.in. jego wiekiem, płcią oraz zainteresowaniami. Ale nawet gdy wiemy co dziecko lubi, często po prostu nie możemy się zdecydować na konkretną rzecz z powodu różnorodności dostępnych produktów w sklepach.

Co w takim wypadku będzie udanym prezentem? Przygotowaliśmy dla Was subiektywną listę najlepszych wielkanocnych prezentów, które z pewnością przyniosą każdemu dziecku dużo radochy ?

Zestawy świąteczne

Dzieci kochają tworzyć, rysować, malować, wycinać i lepić. Ich nieograniczona wyobraźnia daje im możliwość kreowania swojego własnego świata. W wyzwoleniu swojej kreatywności mogą pomóc specjalne zestawy kreatywne dla dzieci. W okresie Świąt Wielkanocnych w ofertach sklepów możecie znaleźć wiele przeróżnych zestawów do ozdabiania jajek oraz tworzenia świątecznych dekoracji. Taki prezent da dziecku możliwość wypróbowania swojego talentu plastycznego, a do tego wprowadzi prawdziwy nastrój świąteczny.

Gry edukacyjne

Udany prezent to taki, który zarówno bawi, jak i uczy. I tak właśnie jest w przypadku gier planszowych. Dobra gra może zapewnić wielogodzinną zabawę dziecku oraz całej rodzinie. Kolejnym ciekawym prezentem mogą być zabawki interaktywne, które wspomagają kreatywność i rozwijają umiejętności logicznego myślenia u dziecka.

Projekt bez tytułu

Klocki

Klocki plastikowe, drewniane, magnetyczne, konstrukcyjne – wybór jest z pewnością szeroki. Układanie klocków to zabawa, która nie znudzi się szybko. A interesujące zestawy klocków pobudzą wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Puzzle

Układanie puzzli to czynność, która wymaga u dziecka dużego skupienia i uwagi. Jednak po ukończeniu układanki uczucie satysfakcji i radości jest bezcenne. Układanie puzzli nawet dla wielu dorosłych jest sposobem na spędzanie wolnego czasu. Czynność ta działa odstresowująco, a przy okazji rozwija nasz umysł. Dziecku spodobają się z pewnością puzzle z motywami z ulubionych bajek.

Zabawki ogrodowe

Lany Poniedziałek to dzień, na który z niecierpliwością wyczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Aby jak najbardziej umilić ten dzień swoim pociechom, możecie podarować im specjalne pistolety do wody i lejki. Natomiast na nadchodzące ciepłe dni, kiedy to większość czasu dzieci chcą spędzać na podwórku, warto pomyśleć o bardziej praktycznym prezencie. Latawce, skakanki, namioty, akcesoria do piaskownicy to tylko kilka naszych pomysłów na prezenty, które w ciepłe, wiosenne dni zapewnią wiele radości każdemu malcowi.