Jak wybrać prezent na komunię? – przed tym pytaniem swoi pewnie wielu z Was. Nie od dziś wiadomo, że I Komunia Św. to okazja do ofiarowania dziecku prezentu, który podkreśli wagę wydarzenia, ale również sprawi mu radość. W ostatnich sezonach najczęściej wśród prezentów komunijnych pojawiały się tablety, smartfony czy drony. A co będzie hitem tego roku? Przedstawiamy propozycje uniwersalnych prezentów na komunię.

Aktywnie – elektronicznie

Podobno najmłodsze pokolenia trudno zachęcić do zabawy na świeżym powietrzu, zupełnie przeciwnie niż do korzystania ze sprzętów elektronicznych. Jeśli chcielibyście w najmłodszych członkach Waszej rodziny rozwijać pasję do sportu i zdrowego trybu życia, warto rozejrzeć się za elektronicznym sprzętem sportowym. Na pierwszy rzut oka może się to wydać dziwne, ale przecież dzieciaki uwielbiają wszelkie elektroniczne gadżety, a jeśli dzięki temu zażyją trochę ruchu, to czego chcieć więcej? Najciekawszą opcją będzie elektroniczna deskorolka, wyjątkowo popularna w tym sezonie. Nie tylko świetnie wygląda, ale jest doskonałym ćwiczeniem na utrzymanie równowagi i zdolności motoryczne. No i oczywiście, gwarantuje świetną zabawę na świeżym powietrzu! Dobrym sposobem za odciągnięcie najmłodszych od komputera może być też dron. Nauka pilotażu, kręcenie pierwszych filmów i obycie z najnowszymi technologiami – zabawa dronem może być pierwszym krokiem w kształtowanie umiejętności przyszłości. ? Pamiętajcie jednak, żeby nie inwestować w najdroższe modele, bo pierwsze loty mogą skończyć się twardym lądowaniem na ziemi lub w krzakach. ? Ciekawym aspektem wielu elektronicznych gadżetów sportowych jest też to, że można połączyć je ze smartfonem lub smartwatchem i sterować nimi za pomocą aplikacji. Gwarantujemy, że są to doskonałe prezenty komunijne, a większość dzieciaków wsiąknie w taką zabawę na długie godziny.

Dla małego sportowca

Jeśli wyżej wymieniony scenariusz nie sprawdzi się w Waszym przypadku, bo pierwszokomunista interesuje się sportem i nie potrzebuje dodatkowej motywacji do spędzenia czasu na dworze, macie jeszcze większe pole do popisu. Rolki, wrotki, hulajnogi, rowery, ale może też trampolina do ogrodu lub hamak, albo stół do gry w piłkarzyki (spodoba się też rodzicom?)? Takimi prezentami sprawicie dzieciom wiele radości. Trudno się też nimi znudzić i mogą służyć wiele lat. Nowym trendem wypływającym z nurtu zdrowego trybu życia i kształtowania charakteru młodego człowieka jest sprezentowanie mu wyjazdu wakacyjnego, na przykład kursu żeglarskiego lub obozu językowego, albo po prostu ciekawego doświadczenia, takiego jak lot balonem lub skok ze spadochronem (oczywiście pod opieką instruktora).  Pssst! Tu odbierzecie kod rabatowy 12% na niezapomniane przeżycia. Nie od dziś wiadomo, że każde doświadczenie wpływa na podejście do życia i późniejsze wybory, więc jeśli chcielibyście z okazji I Komunii Św. sprezentować coś naprawdę niezapomnianego, warto iść w tę stronę.

Zabawki edukacyjne

Ciekawym pomysłem na prezent będą również zabawki, które jednocześnie zainspirują do odkrywania świata i zainteresują na przykład światem biologii lub gwiazd. Mowa o mikroskopie dla dzieci lub lunecie. W sprzedaży znajdziecie wiele zabawek tego typu, dostosowanych do wielu odbiorców, dzięki który może w głowie dziecka zakiełkuje myśl, że chce zostać lekarzem, astronautą lub inżynierem. ? Przyjemne z pożytecznym. Przed zakupem warto zorientować się w zainteresowaniach pierwszokomunisty i wybrać coś tego obszaru.

Prezenty tradycyjne

Pamiętacie Wasze prezenty komunijne? Zegarek, złoty krzyżyk lub medalik, skarbczyk… Może macie je jeszcze w domu i kiedy czasem na nie napotykacie, to aż łezka w oku się kręci? A może krzyżyk wisi na Waszej szyi cały czas? Niewątpliwie są to pamiątki, które z wieloma z nas pozostaną do końca życia. Jeśli jesteście rodzicami lub rodzicami chrzestnymi, zachęcamy, aby wybrać coś z tego „nieśmiertelnego” repertuaru. Jeśli jednak chcecie podarować coś więcej, lub jesteście z dalszej rodziny i wiecie, że ktoś inny kupuje klasyki, zaszalejcie. Możliwości jest wiele – od sprzętu elektronicznego, przez aparaty fotograficzne, sprzęt sportowy, aż po biżuterię i zegarki. Maj coraz bliżej – nie radzimy zostawiać zakupu na ostatni moment, ale już teraz zapoznać się z ofertą sklepów i skorzystać z trwających promocji.