Jak łatwo zmienić wystrój mieszkania? Jedyne, czego potrzebujecie, to… iPhone! IKEA  przychodzi z pomocą wszystkim, którzy chcą zmienić charakter swoich domów. Aplikacja IKEA Place pozwala na wirtualną aranżację wnętrza w perspektywie 1:1.

aplikacja-ikea-place

Jeśli kiedykolwiek stanęliście przed wyzwaniem zaprojektowania idealnego wnętrza, z pewnością wiecie, ile może to nastręczyć trudności. Aranżacja wnętrz wymaga myślenia przestrzennego, zmysłu estetycznego i dbałości o funkcjonalność. Zdarzyło się Wam, że wybrane przez Was łóżko nie zmieściło się do sypialni, a kolory mebli w ogóle do siebie nie pasowały? Teraz możecie tego uniknąć.

Jak to działa? Aplikacja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim smartfonie skanujecie pomieszczenie, które chcecie zaaranżować i… już. Możecie wybierać meble z bazy ponad 2000 produktów dostępnych w IKEA i sprawdzać, jak będą wyglądać w Waszym mieszkaniu. Przed nami sezon świąteczny, pewnie wielu z Was będzie chciało przygotować mieszkania na ten szczególny czas. Jeśli nosicie się z zamiarem wymiany mebli lub zakupu wyjątkowych dodatków, zamiast zastanawiać się, co będzie najlepsze do Waszego salonu lub kuchni, po prostu zobaczcie wszystkie dostępne opcje na ekranie smartfona i ułatwcie sobie decyzję.

Użytkownicy iPhonów mogą zacierać ręce – aplikacja jest darmowa i dostępna na urządzenia marki Apple z systemem iOS11. Niestety nie ma jeszcze wersji na smartfony z systemem Android.

I jak, wypróbujecie?