W końcu nadeszła wiosna, a temperatury zachęcają do częstszego przebywania na zewnątrz. Powoli zaczynamy planować przyjęcia z grillem i beztroskie, ciepłe wieczory spędzone w ogródku. Niestety, po zimie wygląd naszego ogrodu może być daleki od ideału.  Nie wiecie jak przywrócić go do stanu świetności i gdzie znaleźć wszystkie niezbędne do tego narzędzia, a przy okazji nie wydać fortuny? Zespół AleRabat przybywa z odsieczą 😊 Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Wiosenne porządki

Jeżeli posiadacie taras lub altanę na terenie Waszego ogródka – sugerujemy rozpoczęcie prac porządkowych od zamiecenia tych powierzchni. Po długich miesiącach w czasie których podłoże było pokryte śniegiem sugerujemy umycie powierzchni przy pomocy myjki ciśnieniowej. To praktyczne urządzenie sprawdzi się także przy myciu samochodu, bramy, ogrodzenia, kostki brukowej czy elewacji budynku.  Ceny myjek ciśnieniowych zaczynają się od 250 zł i znajdziecie je w wielu sklepach, m.in. w asortymencie sklepu Komputronik, gdzie część produktów obecnie objęta jest promocją.

Zainwestuj w zieleń

Kiedy uporządkujemy już chodnik możemy przejść do pielęgnacji zieleni w naszym ogrodzie. Prace najlepiej rozpocząć od trawnika, który na początku dokładnie grabimy, a później kosimy. Następnym krokiem powinna być wertykulacja. W tym miejscu warto zastanowić się na kupnem dobrego jakościowo (i oczywiście w korzystnej cenie 😉) nawozu. Szeroki zakres nawozów znajdziecie np. w sklepach Castorama.

Jeżeli planujecie wymianę krzewów, lub zasadzenie nowych roślin w Waszym ogrodzie – wczesna wiosna to najlepszy moment na tego typu decyzje. Koniecznie przyjrzyjcie się asortymentowi sklepu Sadowicznicy, gdzie znajdziecie tysiące różnych rodzajów sadzonek krzewów, drzew i kwiatów, nasion i innych produktów do pielęgnacji ogrodu.

Odśwież meble

Jeżeli wykonaliście już wszystkie niezbędne prace w Waszym ogrodzie, ale nadal potrzebujecie zmian – może warto zainwestować w nowe meble ogrodowe? 😊 Obecnie w sklepach Carrefour znajdziecie atrakcyjną promocję -40% na meble do ogrodu, markizy, grille, kosiarki i wiele innych. Możecie także skorzystać z kodu rabatowego -10% na produkty do ogrodu w sklepie VidaXL, który znajdziecie na naszej stronie. Po zakupie, nowe leżaki, stoły oraz krzesła, będą cierpliwie czekać na pogodę sprzyjającą pierwszym przyjęciom na świeżym powietrzu 😊

A Wy? Jak przygotowujecie swój ogród na wiosnę? Rozpoczęliście już wiosenne porządki? Koniecznie dajcie nam znać 😊