Już za kilka dni, tj. 17 lutego, będziemy świętować Światowy Dzień Kota. Jest to ważna data dla miłośników i posiadaczy tych uroczych futrzaków. Co więcej, można zauważyć, że w Polsce z roku na rok dzień ten staje się coraz bardziej znaczący i jest wykorzystywany przez wiele sklepów zoologicznych jako okazja do zorganizowania specjalnych akcji i promocji. My także z tej okazji przygotowaliśmy coś szczególnego! Poniżej znajdziecie listę najciekawszych zabawek i akcesoriów, które możecie sprezentować swojemu czworonożnemu przyjacielowi 😊

Zabawki dla kota na Światowy Dzień Kota

Oprócz wylegiwania się i spania, każdy kot lubi spędzać czas na zabawie. Dlatego też właściciel futrzaka powinien zadbać o to, aby w domu nie zabrakło kocich zabawek. Dlaczego zabawki są potrzebne kotu? Jeżeli zwierze zostaje samo w domu przez dłuższy czas, to po prostu zaczyna się nudzić.  Dzięki zabawkom może rozładować emocję na innym przedmiocie, niż (jak to często zdarza się u kotów) poprzez drapanie mebli. Sprawdźcie nasze top zabawki dla kota!

1.Piłki i wędki

Nie muszą to być żadne drogie produkty. Nawet za kilka złotych znaleźć można ciekawe kocie zabawki, które umilą zwierzęciu czas. Super może sprawdzić się kolorowa piłka z ogonkiem za jedyne 6,50 zł. Dzięki miękkiemu ogonkowi z piórek przyciągnie uwagę kota i z wielką chęcią zwierzak będzie za nią gonić po całym domu! Kolejną popularną kocią zabawką są tzw. wędki. Dzięki tego typu akcesorium, można wspólnie z kotem pobawić się, co wpłynie na umocnienie więzi z nim i przyniesie wiele rozrywki zarówno właścicielowi jak i samemu futrzakowi.

Zabawka dla kota

2.Tor zabawowy

Natomiast już dla bardziej wymagających kotów przydadzą się specjalne gadżety. I tak interesującym produktem wydaje się tor zabawowy speed circut. Podświetlona kuleczka, którą kot może poruszać za pomocą łapki pobudza do działa i zaspokaja naturalny instynkt kota. Tor ten możecie kupić w sklepie Max&Mrau z dodatkową zniżką 10% z kodem rabatowym. Wystarczy wpisać kod rabatowy w koszyku zamówienia i cieszyć się tańszymi zakupami!

Tor zabawkowy dla kota

3.Drapak

Każdy kot potrzebuje rzeczy, na której może naostrzyć swoje pazury i rozciągnąć się wygodnie. Idealnym rozwiązaniem na to są drapaki. W sklepach znajdziecie przeróżne rodzaje drapaków -mniejsze, większe, z dodatkowymi zabawkami czy legowiskiem. Jeżeli macie mało wolnej przestrzeni, to polecamy kupić drapak Magic Linda, który można przenieść w dowolne miejsce, a do tego pełni funkcję zarówno drapaka oraz legowiska.

Drapak dla kota

4. Masażer

A po całym dniu zabawy, nadeszła pora na chwilę relaksu. Tutaj sprawdzić się może masażer Catit Design Sensen dostępny w sklepie internetowym Zooplus. Kot może obcierać się i przytulać w masażer, co oczywiście koty uwielbiają. Tego typu produkt to praktyczna zabawka, która jednak nie powinna całkowicie zastąpić głaskania przez właściciela 😉

Masażer dla kota, zabawka

5. Laserowa zabawka

Laser to bardzo popularna kocia zabawka. Obecnie w sklepach można znaleźć już nawet lasery automatyczne, które po włączeniu same się poruszają i przynoszą dużo frajdy futrzakowi. Interaktywna zabawka FroliCat posiada aż 2 lasery, które obracają się o 360 stopni. Jest to ekstra rozwiązanie dla kotów młodych i pełnych energii.

Kocia zabawka laser

Zabawki dla kotów powinny zarówno bawić, jak i uczyć dobrego zachowania. Każdy właściciel kota powinien zaopatrzyć się przynajmniej w kilka różnych zabawek, tak by futrzak miał różnorodność w zabawie. A jeżeli szukacie więcej pomysłów na produkty dla swojego pupila, to zapraszamy na nasz portal AleRabat.com, gdzie znajdziecie aktualne kody rabatowe i promocje na produkty dla każdego zwierzaka!