Dzień Darmowej Dostawy już niebawem! Jak co roku, po największym wyprzedażowym święcie tj. Black Friday, przychodzi czas na Dzień Darmowej Dostawy, czyli ogólnopolskiej akcji, podczas której olbrzymia ilość sklepów online decyduje się na wysyłkę zamówień bez dodatkowych kosztów transportu. W tym roku wydarzenie odbywa się 5 grudnia. W AleRabat znajdziecie wszystkie kupony na darmową dostawę w tym dniu. Koniecznie zaglądajcie na nasz portal, aby być na bieżąco ze wszystkimi sklepami biorącymi udział w akcji. Jaka jest jej historia, jakie przynosi korzyści i jakie sklepy biorą w niej udział? Zapraszamy do lektury naszego artykułu! 😉

Dzien-darmowej-dostawy

Dzień Darmowej Dostawy 2018  – co to?

Dzień Darmowej Dostawy to akcja, która pojawiła się po raz pierwszy w Polsce w 2010 roku. Inspiracją był amerykański Free Shiping Day, który cieszy się olbrzymią popularnością za oceanem już od 2008 roku. Dzień Darmowej Dostawy ma na celu zwiększenie popularności zakupów w sklepach internetowych i zachęcenie klientów do korzystania z ich usług, bowiem mimo bardzo rozwiniętego rynku e-commerce, wielu z nich nadal jest bardziej przywiązanych do sklepów stacjonarnych.

Jakie korzyści przynosi darmowa dostawa?

Ale przyczyną tego zjawiska jest nie tylko przyzwyczajenie konsumentów. Wielu klientów rezygnuje z zakupów w sklepach internetowych ze względu na wysokie (w stosunku do wartości zamawianego produktu) ceny wysyłki. Dzień Darmowej Dostawy to zatem akcja win-win, opłaca się zarówno klientom, którzy oszczędzają, jak i sprzedawcom, którzy mają szansę zdobyć nowych kupujących.

Kiedy wypada Dzień Darmowej Dostawy?

Wydarzenie ma charakter ruchomy, corocznie wypada jednak po największych świętach wyprzedaży – Black Friday i Cyber Monday, a zarazem niedługo przed świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu klienci mogą kupić prezenty dla najbliższych, unikając kolejek i szukania miejsc parkingowych w galeriach handlowych podczas najbardziej gorącego okresu w roku. Tegorocznie Dzień Darmowej Dostawy wypada 5 grudnia 2018. Koniecznie sprawdźcie czy Wasze ulubione sklepy internetowe biorą udział w akcji!

Sklepy biorące udział w Dniu Darmowej Dostawy 2018

Co roku lista sklepów biorących udział w akcji wzrasta. W tym roku są to m.in.:

Douglas,

Answear.com,

eZebra,

Minti Shop,

Black Red White,

TopSecret,

5. 10. 15.,

DeeZee,

InterSport,

Emako,

Astratex,

Ekskluzywna,

Mall.pl,

MediaMarkt

 Robiąc zakupy, należy jednak pamiętać, że akcja obejmuje swym zasięgiem wyłącznie zamówienia z dostawą na terytorium Polski.