W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy – na całym świecie mają go obecnie ponad cztery miliardy osób! Liczba ta oczywiście cały czas rośnie, tak jak i ilość sieci komórkowych czy producentów samych urządzeń. Wybór marek, modeli, oprogramowania czy funkcji pozwala nam obecnie na spełnienie praktycznie wszystkich naszych oczekiwań. Gdy już wybierzemy nasz wymarzony sprzęt, warto byłoby go odpowiednio zabezpieczyć. Tutaj z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju etui, obudowy dodatkowe, folie i szkła ochronne. O tych ostatnich napiszemy w dzisiejszym artykule. Czy szkło ochronne jest nam potrzebne? Jaki rodzaj wybrać i czym się kierować? Dowiecie się już za chwilę. Dodatkowo podpowiemy Wam, gdzie można zdobyć super gadżety ochronne z kodem rabatowym dostępnym tylko na naszym portalu!

 

Szkło ochronne na telefon kod rabatowy EtuiStudio

Szkło ochronne – konieczność czy zbędny gadżet?

Szkło ochronne to stosunkowo tani, pewny i łatwy w zastosowaniu sposób na zabezpieczenie naszego telefonu przed zbędnymi zarysowaniami czy uszkodzeniami. Nowoczesne technologie zastosowane w produkcie pozwalają nawet zminimalizować ryzyko zniszczenia przy upadku telefonu! Większość z nas nosi również smartfon luzem – w kieszeni, torebce czy plecaku. Szkło ochronne pozwala nam w takim wypadku uchronić telefon przed uszczerbkami w jego wyglądzie i funkcjonalności spowodowanymi kontaktem z innymi przedmiotami – kluczami czy zamkiem. Szkło świetnie chroni również telefon przed dostaniem się pod spód kurzu, pyłów czy powietrza. Nie ukrywajmy – ekran to najbardziej wrażliwa część naszego urządzenia. Naprawdę warto więc porządnie go zabezpieczyć, by móc cieszyć się nim przez długie lata. Walory estetyczne również przemawiają na plus – dobre szkło ochronne nie powoduje zniekształceń obrazu czy zmiany kolorów, a pozwala nam zachować czystość i ładny wygląd produktu. Szkła ochronne możemy bez problemu zamówić przez internet – na przykład w sklepie Etui Studio! 

 

Szkło ochronne do telefonu folia ochronna do telefonu

Folie ochronne – tani sposób na ochronę telefonu

Najtańszym ogólnodostępnym produktem są folie naklejane na ekran naszego telefonu. W tym wypadku mamy naprawdę duży wybór rodzajów i marek. Folie wybieramy w wielkości odpowiedniej do naszego modelu, z wycięciami w prawidłowych miejscach – większość firm produkuje folie dedykowane, więc nie musimy martwić się, że coś będzie nie pasować. Dużą wygodą folii jest ich grubość – są bardzo cieniutkie, co nie powoduje problemów z działaniem funkcji dotykowych w naszych telefonach. Mają jednak kilka wad – przede wszystkim ciężko je nakleić – trzeba robić to powoli i uważnie pamiętając, by pod spód nie dostało się powietrze. W części zestawów z foliami gratis dodawana jest szmatka, którą należy wyczyścić ekran przed naklejeniem produktu – jeśli pod spodem zostaną drobinki kurzu czy okruchy, folia z pewnością nie będzie dobrze przylegać. W zestawach możemy znaleźć też dodatkowe rysiki, pozwalające usunąć nadmiar powietrza. Folie niestety chronią telefon głównie przed brudem i mniejszymi zarysowaniami, są zbyt delikatne żeby poradzić sobie z ostrymi przedmiotami czy upadkiem. Wiele tańszych folii może także zniekształcać widziany obraz, zmniejszać wyrazistość kolorów i zmniejszać kont widzenia.

 

Szkło ochronne – wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Szkło ochronne to produkt bardziej profesjonalny, ale i droższy. Zazwyczaj są to tak zwane szkła hartowane – o różnej grubości i różnym stopniu trwałości. Naklejanie ich na telefon jest łatwiejsze, ponieważ produkt cechuje większa sztywność, są też zdecydowanie bardziej trwałe. Widząc w sklepie szkła ochronne, na pewno rzuci się nam w oczy jedno – ich różnorodna cena. Wynika to z faktu, że szkła mają różną wytrzymałość, ocenianą w skali twardości Mosha. Najbardziej popularne są szkła o twardości 9 w 10-cio stopniowej skali (9H). Oznacza to, że szkło takie można zarysować jedynie ostrzem diamentowym. Zapewnia to więc maksimum bezpieczeństwa. Im niższa cyfra w skali, tym produkt będzie miał mniejszą wytrzymałość. Tak więc produkt 1H można zarysować nawet paznokciem, 5H będzie już ciężko zarysować nawet nożem, 7H ma twardość pozwalającą na zarysowanie szkła. Warto wybrać szkło ochronne dobrej jakości (8-9H), nie kupujmy tych najtańszych – często są źle wyprofilowane, co może utrudnić nam obsługę telefonu, powodować problemy z działaniem dotyku. Szkła, tak jak i folie, najczęściej są dedykowane do konkretnego modelu. Oznacza to, że są już przycięte i przygotowane tak, by można było od razu je nakleić i używać.

 

Szkło hartowane do telefonu z kodem rabatowym

Rodzaje szkieł ochronnych

Szkła ochronne najczęściej występują w dwóch rodzajach – wspomniane wyżej szkła hartowane oraz szkła hybrydowe. Szkła hartowane są grubsze, bardziej twarde i droższe, cechuje je jednak większa wytrzymałość i sam komfort użytkowania. Szkła hybrydowe to połączenie szkła z folią. Są bardziej elastyczne niż folie, łatwiej więc je nakleić, są również cieńsze niż szkła, nie powodują więc problemów z działaniem dotyku. Świetnie sprawdzą się w modelach telefonów, które nie potrzebują bardzo dużej ochrony – na przykład w telefonach wyposażonych fabrycznie w szkło ekranowe Gorilla Glass, które same w sobie jest już bardzo dobrym zabezpieczeniem. Jednak nawet taki telefon warto dodatkowo ochronić przed kurzem czy brudem. Szkła hybrydowe są też dużo trudniej dostępne, niż hartowane szkło ochronne czy folie – niestety nie znajdziemy ich dedykowanych do niektórych modeli telefonów.

 

Jak założyć folię lub szkło ochronne na telefon?

Czynność montażu jest bardzo prosta, każdy z nas z powodzeniem jest w stanie wykonać ją samodzielnie. Należy pamiętać o kilku krokach:

  • Telefon dokładnie czyścimy z brudu, osadów czy kurzu – używamy do tego ściereczki załączonej do zestawu lub własnej, dedykowanej do czyszczenia szkła czy okularów. Źle dobrana ściereczka może doprowadzić do zarysowań.
  • Polerujemy ekran, jeśli posiadamy sprężone powietrze możemy go dodatkowo użyć do oczyszczenia, nie jest to jednak czynność konieczna.
  • Odklejamy fragment folii ochronnej z produktu, przytrzymując go krawędziowo w otwartej dłoni. Następnie dopasowujemy do telefonu.
  • Szkło przyklejamy stopniowo, uważamy na odpowiednie dopasowanie wszystkich krawędzi i otworów na przyciski, pilnujemy by pod spodem nie pojawiły się drobinki brudu czy powietrze.
  • Na koniec dociskamy szkło, wypadku folii możemy również przejechać ją rysikiem, by usunąć ewentualnie powstałe pęcherzyki powietrza.

W celu usunięcia produktu podważamy go w jednym z rogów telefonu i delikatnie, stopniowo odklejamy. Następnie czyścimy ekran z resztek kleju.

 

Folia ochronna do telefonu

Kod rabatowy na szkło ochronne do telefonu

Szkła ochronne nie należą do najtańszych produktów, są jednak relatywnie trwalsze, niż folie, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować, zważywszy na fakt, iż będzie to produkt na lata. Każdy z nasz jednak chciałby zaoszczędzić parę złotych i pozwolić sobie na zakup produktu jak najwyższej klasy. Z pomocą przychodzi nam sklep Etui Studio, który oferuje nam specjalny kod rabatowy pozwalający nam zaoszczędzić aż 15% ceny zakupu szkła! Aby skorzystać z kodu, wystarczy przejść na nasz portal, skopiować go, następnie przejść do strony producenta i użyć kodu w koszyku zamówienia. Nic trudnego, prawda? Aktualnie sklep oferuje także inne kody rabatowe, wszystkie możecie znaleźć na jego podstronie na portalu AleRabat!

Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Wam zorientować się nieco w temacie szkieł ochronnych i folii służących do ochrony telefonu. Po więcej rabatów na wiele kategorii produktów zapraszamy na portal AleRabat!