Kierowcy co roku w okolicach października i listopada zastanawiają się, kiedy zmienić opony na zimowe. Zasada jest taka, że opony powinno się zmienić, kiedy temperatura spadnie do 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Warto jednak wcześniej się na to przygotować, sprawdzić stan posiadanych opon lub kupić nowe. Dzisiaj zbieramy dla Was najpotrzebniejsze informacje o zmianie opon i podpowiadamy, jak można zaoszczędzić na nowych kompletach.

kod rabatowy Inter Cars

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jak wynika ze statystyk, ponad 90% polskich kierowców zmienia opony na zimowe. Świadczy to o wysokiej świadomości kierowców, że takie działanie zwiększa bezpieczeństwo nas samych i innych użytkowników dróg. Opony zimowe zrobione są z gumy o nieco innym składzie, niż te letnie, dzięki czemu charakteryzują się wyższą elastycznością w niskich temperaturach. Posiadają również inną rzeźbę bieżnika, dzięki czemu lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach pogodowych na jezdni. Te cechy opon pozwalają skrócić drogę hamowania oraz zmniejszyć poślizg. A na co zwracać uwagę podczas wyboru opon?

Przygotuj się wcześniej

Nie warto czekać z wymianą do załamania pogody, aby nie stać w kolejkach. Póki jeszcze pogoda dopisuje, warto zrobić przegląd posiadanych opon. Należy zwrócić uwagę na to, czy są widoczne mikrouszkodzenia, czy opony zaczynają parcieć, a także jakie jest zużycie bieżnika. Jego minimalna wysokość to 4 mm. Jeśli zauważycie, że Wasze opony nie są w najlepszym stanie, nie ryzykujcie i zdecydujcie się na nowe. Producenci zalecają wymianę opon co 6-7 lat, ale powinno to być uzależnione przede wszystkim od ich zużycia. Jakie opony wybierać?

Jak wybrać najlepsze opony dla siebie?

Mimo że marka nie musi być podstawowym wyznacznikiem, warto wziąć pod uwagę produkty marek, które zajmują wysokie miejsca w rankingach. Należą do nich między innymi Continental, Dunlop, Firestone (kliknij po kod rabatowy), Goodyear czy Michelin. Kupując produkty tych marek masz gwarancję jakości i trwałości. Czasem warto wydać więcej na opony, które wytrzymają dłużej. Oprócz tego przy wyborze opon kierujcie się rozmiarem opon w Waszym samochodzie. To podstawowa informacja, która podana jest na boku opony w formie szeregu liczb i liter. Opony warto też dopasować do potrzeb – w zależności od tego, czy dużo jeździcie po mieście, czy pokonujecie duże odległości na trudniejszych trasach.

Online szybko i ze zniżką

Opony warto zamówić wcześniej – łatwo i bez wychodzenia z domu zrobicie to online. Czasem możecie zamówić opony prosto do serwisu, który je dla Was wymieni. Przed zamówieniem porównajcie ceny w kliku sklepach i poszukajcie dostępnych kodów rabatowych, aby oprócz najlepszej jakości mieć również najlepszą cenę. Kod rabatowy na opony Firestone znajdziecie na przykład w sklepie Inter Cars, w którym jest szeroki wybór asortymentu wiodących producentów. A teraz przy zakupie zestawu opon zyskacie bonusy warte 150 zł!

Po zamówieniu należy już tylko umówić się na wymianę do serwisu. Nie czekajcie na ostatni moment, a załatwicie to sprawnie i bez czekania.