Gdy decydujemy się na zapisanie na zajęcia fitness często spotykamy się z problemem wyboru odpowiedniego treningu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć – czy jest to wyrzeźbienie sylwetki, poprawa kondycji, a może po prostu zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie należy to do łatwych decyzji, gdyż obecnie siłownie oferują różnego rodzaju treningi. Często obcobrzmiące nazwy zajęć fitness mało nam mówią, więc pozostaje nam jedynie dokładnie dowiedzieć się na czym one dokładnie polegają. Sprawdź aktualnie najpopularniejsze treningi fitness i wybierz te najbardziej Ci odpowiadające.

Zajęcia fitness – najpopularniejsze rodzaje

Step – jest to trening aerobowy, którego celem jest redukcja redukcję tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie i urzeźbienie dolnych partii ciała. Ćwiczenia prowadzone są w rytmie tanecznej muzyki i polegają na energicznym wchodzeniu na specjalną platformę zwaną stepem.

Zumba – jest to połączenie aerobiku z elementami choreograficznymi i łączy w sobie takie style jak salsa, hip hop czy też mamba. Jest to luźna forma spalania kalorii, gdyż najczęściej zajęcia te są prowadzone w formie zabawy. Podczas zumby wspomagamy swoją kondycję fizyczną oraz nabywamy również pewności siebie. Ćwiczenia tego typu wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej oraz buduje mięśnie brzucha i bioder.

Pilates – zajęcia idealna na odstresowanie i relaks po ciężkim dniu w pracy. Podczas pilatesu rozciągamy różne partie ciała przy spokojnej, klimatycznej muzyce, dzięki czemu można się wyciszyć i odprężyć. Ćwiczenia te łączą w sobie balet, jogę i ćwiczenia siłowe.

Rodzaje zajęć fitness

ABT (abdominal, buttocks thighs) –  są to ćwiczenia o niskiej intensywności, jednak ich systematyczne uprawianie może wpłynąć na lepszą sylwetkę i wyszczuplenie ud, brzucha oraz pośladków. Oprócz tego do zalet tego typu ćwiczeń często wymienia się mniejszy cellulit, wzmocnione mięśnie dolnych partii oraz poprawa ogólnej kondycji fizycznej.

Crossfit – tego typu trening należy już do bardziej intensywnych i wyczerpujących.  Podczas crossfitu rozwijamy siłę oraz masę różnych mięśni, a do tego doskonalimy gibkość, moc, szybkość, równowagę oraz zwinność. Są to ćwiczenia prowadzone w sposób bardzo intensywny, bez przerwy i zazwyczaj trwają do 30 minut.

Aeroboxing – jest to połączenie boksu, fitnessu, jak i innych sztuk walki. Ćwiczenia te poprawiają aktywność fizyczną i jest to bardzo intensywny trening podczas którego wzmacniane są mięśnie ramion, nóg i tułowia oraz spalana jest tkanka tłuszczowa. Tego typu ćwiczenia także zwiększają świadomość własnego własnego ciała.Zajęcia fitness

Jak już wybierzesz odpowiedni dla siebie trening nie zapomnij także o doborze odpowiedniego ubioru. Wygoda i komfort podczas ćwiczeń jest niezbędna, dlatego kupuj tylko ciuchy i obuwie wysokiej jakości. Na JEJSKLE.PL znajdziesz tysiące produktów dla kobiet lubiących aktywny styl życia. Ubrania i obuwie takich marek jak Nike, adidas i Reebok w okazyjnych cenach na JEJSKLEP.PL teraz możesz kupić ze zniżką 20 zł z kodem rabatowym. Skorzystaj z oferty i ciesz się modną odzieżą sportową, dzięki której każde ćwiczenia fitness sprawią ci wielką przyjemność i satysfakcje.