• Promocja

  Outlet termosów i akcesoriów turystycznych!

  Wybrane termosy, lodówki i inne produkty w niskich cenach.

  Do odwołania
  327
  Przegląda ten kupon
  327
  Skorzystano z tego kuponu
  Przejdź do promocji

  Warunki:

  Ważność promocji:
  Do odwołania
  Wyłączenia:
  Oferta ważna do wyczerpania zapasów, nie łączy się z innymi promocjami, kodami rabatowymi, nie obejmuje kart podarunkowych oraz bonów zakupowych
 • Darmowa dostawa

  Darmowa dostawa przy zamówieniach za min. 200 zł!

  Dotyczy zamówień przedpłaconych.

  Do odwołania
  174
  Przegląda ten kupon
  174
  Skorzystano z tego kuponu
  Przejdź do promocji

  Warunki:

  Ważność promocji:
  Do odwołania
  Wyłączenia:
  Oferta ważna do wyczerpania zapasów, nie łączy się z innymi promocjami, kodami rabatowymi, nie obejmuje kart podarunkowych oraz bonów zakupowych
 • Przydatne Informacje

  Dodaj kod rabatowy do Termos24 automatycznie podczas zakupów z naszą wtyczką do przeglądarki!

  Zainstaluj naszą wtyczkę, zajmie to 30 sekund i jest w 100% darmowe! Dzięki niej automatycznie podczas zakupów przetestujesz wszystkie kody rabatowe bezpośrednio w koszyku. Sprawdź, to naprawdę działa!

  Dodaj do Chrome

Kupony Termos24

Typ Szczegóły zniżki Data wygaśnięcia
Darmowa dostawa Darmowa dostawa przy zamówieniach za min. 200 zł! Do odwołania

Zobacz także kupony rabatowe i promocje w podobnych sklepach

Z termosem do pracy i za miasto – Termos24

Kiedy podczas górskiej wycieczki pijemy gorącą herbatę z termosu albo w upalny dzień przenosimy z cukierni do domu kilka porcji lodów w termosie, nie zastanawiamy się, kto wymyślił pierwsze szklane naczynie otoczone z zewnątrz plastikiem bądź metalem, w którym można przez dłuższy czas przechowywać płyny i inne substancje bez zmiany temperatury. Jak często bywało w dziedzinie wynalazczości, zdecydował przypadek.

Krótka historia termosu

Do wynalezienia termosu przyznaje się dwóch panów. Pierwszy to Jacques-Arsene d’Arsonvala, drugi – James Dewar. To drugie nazwisko jest bardziej kojarzone z tym wynalazkiem. Najpierw zastosowano szklane naczynie do przechowywania skroplonych gazów. Dewar był fizykiem pracującym w laboratorium. On to wymyślił metalową obudowę do szklanej tuby. Tuba miała podwójne ścianki pokryte z wewnątrz i zewnątrz lustrem srebrnym. Między ściankami cylindra znajduje się pusta przestrzeń, z której usunięto powietrze. Dzięki temu ciepło (albo zimno) nie jest przekazywane na zewnątrz.

Niedługo trzeba było czekać, by termosy z laboratorium przeszły do użytku prywatnego oraz w gastronomii.

Termosy na wycieczkę i do pracy

Najmniejsze termosy mają o, 3 l pojemności. Wykorzystywane są podczas krótkich podróży oraz zabierane na niedalekie wycieczki. Niektórzy zabierają w takich niewielkich termosach porcję kawy do pracy, inni przygotowują dzieciom do szkoły ciepłą herbatę.

Termosy o większej pojemności nadają się na dłuższe eskapady, czasem od razu dla dwóch osób. Włożone do plecaka, przechowują napój przez kilkanaście godzin bez zmiany temperatury.

Wielu osobom potrzebne są termosy obiadowe. Mają szeroki otwór, więc można tam bez problemu umieścić każdy posiłek, by zjeść go w pracy czy podczas wycieczki. Termosy obiadowe często są dodatkowo wyposażone w jedną miseczkę albo dwie, czasami też w łyżkę.

Jeszcze innym rodzajem termosu jest kubek termiczny. Ma on uchwyt, by łatwo go było użytkować. Przydaje się w różnych warunkach.

Czym powinien odznaczać się dobry termos?

Przede wszystkim powinien dobrze spełniać swoje podstawowe zadanie, jakim jest utrzymywanie temperatury. Termosy kiepskie jakości tę właściwość tracą już po kilku godzinach. Po drugie, do płynu czy pokarmu nie powinien przedostawać się zapach czy smak materiałów, z jakiego go wykonano. Poza tym termosy muszą mieć stosowny atest świadczący, iż materiały, z jakich je wykonano, są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Oczywiste, że termosy powinny być zaopatrzone w szczelną nakrętkę.

Gdzie kupować termosy?

Termosy trzeba kupować w sprawdzonych sklepach, które mają w asortymencie produkty renomowanych marek. Takim sklepem jest Termos24. Jako że ogranicza się głównie do handlu termosami, można być pewnym, że dobrze orientuje się w tej branży. Poza tym sprowadza towar od markowych producentów. A są to takie firmy jak Stanley, Lifeventure, Thermos, Esbit, Primus, GSI, Coleman, Aladdin, Primus.

Termosy tych firm cechuje wysoka jakość I długa trwałość. Część z nich ma nawet bezterminową gwarancję.

Sprawdź kody rabatowe w Termos24!

Co prawda, termosów nie kupujemy zbyt często, skoro służą nam długie lata. Czasem jedna potrzeba sprawić termos dorastającemu dziecku, nowemu członkowi rodziny czy podarować komuś w prezencie. Wtedy warto sprawdzić, jakie promocje obowiązują w sklepie Termos24. Gdzie szukać informacji na ten temat? Oczywiście, znajdziemy je na stronach sklepu, gdy pojawią się zniżki czy wyprzedaż . Dowiemy się tego także z newslettera, gdy tylko tam się zapiszemy. Wówczas będziemy na bieżąco z wszystkimi propozycjami sklepu. Co więcej, już przy zapisie, możemy coś zyskać, np. otrzymać bezpłatną książkę o podróżach.

Przed zakupami warto też sprawdzić, czy na internetowych serwisach rabatowych znajdują się kupony promocyjne do sklepu Termos24. wówczas na druku zamówienia trzeba wpisywać kody rabatowe, bu obniżyć cenę zakupu.

Zobacz także kupony rabatowe i promocje w najpopularniejszych sklepach

30 najpopularniejszych
sklepów na portalu w Wrześniu

Archiwalne kupony

Opinie użytkowników o Termos24

Twoja opinia
Oceń sklep
*min. 50 znaków
Dziękujemy za dodanie opinii!
Brak elementów